Hol számoltam el? (koordinátageometria) Az osztálytársaimnak más eredmények jöttek ki.


Adott egy háromszög három oldalegyenese, a feladat pedig a súlyvonalak hosszának kiszámítása.

Az egyenesek egyenletei:

x-y+5=0

x+4y=0

2x+y-14=0

Ezekből nekem a pontok: A(-4;1) és B(8;-2) és C(3;8)

Az oldalak felezőpontjai:

AB felezőpontja: (2; -0,5)

BC felezőpontja: (6,5; 3)

CA felezőpontja: (-0,5; 4,5)

Ezek alapján a C-ből húzott súlyvonalam hossza gyök(293)/2, A-ból húzott súlyvonalam hossza gyök(457)/2 és B-ből húzott súlyvonalam hossza gyök(458)/2.

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. márc. 1. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

BC felezőpontja: (5,5;3), így biztos nem jó az A-ból húzott súlyvonal hossza.

C-ből húzott súlyvonal hossza jó, vagyis gyök(293)/2

B-ből hűzott nem jó, mivel gyök((8-(-0,5))^2+(-2-4,5)^2)=gyök(229/2)

2011. márc. 6. 12:11
 2/4 A kérdező kommentje:

A B-ből húzott súlyvonal jó, hiszen gyök(229/2) = gyök(458)/2, csak más alakban...

A hibát egyébként azóta észrevettem, de köszönöm. Ezek alapján az A-ból húzott súlyvonalam hossza gyök(377)/2 lett.

2011. márc. 6. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak elnéztem a zárójeled. Rossz így a matek feladatokat írni, hogy nincsenek hozzá megfelelő eszközök.
2011. márc. 6. 13:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek :)
2011. márc. 6. 13:40