Koordinátageometria. Hogyan kell ezt a pár pontot meghatározni?


A derékszögű koordináta-rendszerben az origó középpontú egységsugarú körbe írt szabályos nyolcszög egyik csúcsának koordinátái (1;0). Határozzuk meg a többi csúcs koordinátáit! 4 pontot már meghatároztam - ha a kört az órához hasonlítom, akkor a 12-nél, a 9-nél és a 6-nál lévő pontot. A többit viszont nem tudom.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. ápr. 7. 20:48
 1/2 kanóc ***** válasza:
A másik négy csúcshoz meg úgy lehet eljutni az origóból, hogy 45 fokos szögekkel felezed a koordinátarendszer tengelyei által alkotott négy darab origócsúcsú derékszöget. Legyen az első negyedben így kapott csúcs P. P-ből merőlegest állítva az x tengelyre a merőleges talppontja legyen Q. Ekkor OQP derékszögű egyenlőszárú háromszög, az átfogója egységnyi, így a befogók (vagyis a P pont koordinátái) kiszámíthatók.
2011. ápr. 7. 21:21
 2/2 anonim ***** válasza:

A kör egyenlete:

x^2+y^2 = 1

A két egyenes egyenlete, ami kimetszi a 4 pontot:

y = x és y = -x, tehát két egyenletrendszert kell megoldani:

x^2+y^2 = 1

y = x másik: y = -x

2x^2 = 1

x = +-gyok(2)/2

gyök(2)/2-t a-val fogom jelölni, hogy jobban látható legyen.

Innen a négy pont:

(a;a),(-a;a),(a;-a),(-a;-a)

2011. ápr. 8. 10:19