nem nagyon értem az átváltásokat segitenétek? ha leirnátok a válaszokat és mellékelnétek mellé egy magyarázatott nagyon megköszönném.....sürgös lenne....


itt a feladat...


Egészítsd ki a következő feladatokat!

a) 0,038km=........m......dm.....cm

b)56000mm=.......dm.....cm......km......m

c)5,36km2=.....ha=......m2

d)49000000mm2=........cm2=.......dm2=.........m2


2011. febr. 20. 13:59
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

a) 0,038km=0,038*1000m=38m=38*10dm=380dm=380*10cm=3800cm


b)56000mm=56000*0,01dm=560dm=560*0,1cm=56cm=56*0,00001km=0,00056km=0,00056*1000m=0,56m

c)5,36km2=5,36*10*100m*10*100m=536*100*100m^2=536ha==536*100*100m^2=5360000.m2

d)49000000mm2=49000000*0,1cm*0,1cm=490000 cm2= 490000*0,1dm*0,1dm=4900dm2=4900*0,1m*0,1m=49 m2


nem véletlenül írtam így ez megkönnyítheti az az átváltást ha a fenti módon csinálod:


1 km=1000 m=1000*1000 mm

1 km^2=1000 m*1000m=1000000 m^2=1000000*1000 mm*1000 mm=1000000000000 mm^2

2011. febr. 20. 14:53