Fizika házi. Sürgős! Segítene valaki? 9. osztály


A Budavári Siklót eredetileg 3m/s sebességűre építették ki,de ezt a tempót 1988-ban az utasok kérésére a felére csökkentették. A pálya hosszúsága közel 100 méter. Az alsó és felső állomás közti szintkülönbség mintegy 50 méter.


a, Mennyi idő alatt ér a sikló a célálommásra

b, Készítsük el a Budavári Sikló út-idő és sebesség-idő grafikonját!

Letudnátok vezetni a megoldást, mert nem értem?


2, Az egyenletesen haladó vonat ablakából kitekintve azt látjuk , hogy a vonat 2,5 perc alatt 45 db telefonoszlop mellett halad el. Mennyi idő alatt éri el a vonat 600 m-re lévő útkereszteződést, ha két telefonoszlop távolsága 50 m? Ezt is letudnátok vezetni?

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. szept. 22. 20:03
 1/2 xxvackorxx válasza:
95%

Ezt komolyan gondolod? 7. osztályos tananyag


v= 1,5m/s

s= 50 m

________

t= ? t= s/v =50m : 1,5m/s = 33,33's

t = 33,33 s


A sebesség-idő és az út-idő grafikont nem tudom neked lerajzolni, de a lényeg hogy mind a kettő egyenesen arányos, tehát egy 45 fokos vonalat kell húzni. A 2. feladathoz nem kell különösebb nehéz számolás, csupán egy kis logika kell hozzá.


45x 50 méter az 2250 m, amit ugye 2,5 perc alatt tesz meg. A 2,5 percet átváltjuk másodpercbe akkor lesz 150 másodperc. Ha tovább számolgatunk akkor kijön, hogy a sebesség 15 m/s pontosan. A 600 métert el kell osztani 15el, és akkor kijön az hogy 40 másodperc, Tehát 40 másodperc alatt éri el a kereszteződést. Ezt levezetni nem igen tanultuk, de csak megemlíteném hogy a 8. osztályba járok, és ezt neked is illene tudnod, mert mondom, ezt 7. év elején tanultuk. A fizikát érteni is kell, nem csak megírni a leckét, mert nehéz lesz átbukdácsolni. Ha megkéred a tanárt hogy segítsen, akkor biztos segít. Melyik suliba mentél? Lehet hogy ismerem.

2011. szept. 22. 20:20
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló, bármennyire igazat adok neked abban, hogy ez mennyire könnyű, nekem úgy tűnik beugrottál az első kérdésnek. A szintkülönbség csak 50m, de a pálya hossza 100m, tehát az idő a kétszerese.
2011. szept. 22. 20:50