Hány fok a derékszög felének és az egyenesszög harmadának az összege?

2.Egy kocka és egy téglatest térfogata egyenlő. A kocka éle 6 cm hosszú, a téglatest egy csúcsából kiinduló két élének hossza 8 cm és 9 cm. Hány centiméter a téglatest ugyanezen csúcsából kiinduló harmadik élének hossza?

3.Egy ország az egyik olimpián az egyéni sportolóinak egy aranyéremért 10, egy ezüstéremért 8, egy bronzéremért 5 millió petákot ad. Az olimpia után 64 millió petákot fizetett ki az egyéni dobogósainak az ország. Hány ezüstérmet szereztek az ország egyéni sportolói, ha tudjuk, hogy 1 aranyérmet nyertek?

4.Egy háromszög két oldalának hossza 7 cm és 11 cm. Hány centiméter nem lehet az alábbiak közül a háromszög harmadik oldalának hossza?

5.Egy dobozban 2 zöld színű, 4 kék színű és 8 piros színű azonos méretű golyó van. Becsukott szemmel, egyesével húzzuk ki a golyókat a dobozból. Legkevesebb hány golyót kell kihúzni ahhoz, hogy a kihúzott golyók között biztosan legyen két közvetlen egymás után következő piros színű golyó?

6.Egy hatjegyű pozitív egész szám számjegyeinek összege x, az x szám számjegyeinek összege y. Mennyi az y lehető legnagyobb értéke?

7.A bergengóc király egyszer így szólt a szolgájához: „Leteszek az asztalra kettőnél több, páros számú egytallérost egy kupacba. Ezután a kupacot két egyenlő részre osztom, majd az egyik kupacból átteszek 1 tallért a másikba. A kisebb kupacot neked adom. Ha a nagyobb kupacban páros számú tallér marad, akkor ezzel a kupaccal megismétlem az előbbi eljárást. Ezt addig folytatom, amíg a nagyobb kupacban páratlan lesz a tallérok száma. Ezeket a tallérokat megtartom magamnak.” Mennyi legyen kezdetben az asztalra tett tallérok száma az alábbiak közül, hogy a szolga a lehető legtöbb tallért kapja?

8.Az olyan többjegyű pozitív egész számot, amelynek számjegyei balról jobbra haladva növekednek (az egyesek száma nagyobb, mint a tízesek száma; a tízesek száma nagyobb, mint a százasok száma; a százasok száma nagyobb, mint az ezresek száma; …) növekvő számnak nevezzük. Az összes növekvő számot csökkenő sorrendbe rendeztük. Mennyi a hatodik szám számjegyeinek összege?

9.Ottó 2 szám kivételével összeadta az első 30 pozitív egész számot, így összegként 462-t kapott. Melyik volt a kihagyott számok egyike?

titkosításánál a következő módszert használjuk: kiválasztunk egy számjegyet, ez lesz a titkosítás kulcsa, majd ezután minden számjegy helyett a kulccsal alkotott összeg egyes helyi értéken álló számjegyét írjuk le. Egy A számok titkosítással írt lapon a 80 • 9 = 675 művelet olvasható. Ugyanezen a lapon látható a 81 • 25 = művelet is, de az eredmény sajnos elmosódott. Mit írtak a papírra a művelet eredményeként?


2011. febr. 18. 12:35
 1/6 Col válasza:

1. Hány fok a derékszög felének és az egyenesszög harmadának az összege?

Derékszög fele=90/2=45fok

Egyenesszög harmada=180/3=60fok

V: Összegük 105fok


2. Egy kocka és egy téglatest térfogata egyenlő. A kocka éle 6 cm hosszú, a téglatest egy csúcsából kiinduló két élének hossza 8 cm és 9 cm. Hány centiméter a téglatest ugyanezen csúcsából kiinduló harmadik élének hossza?

Kocka térfogata: 6*6*6=216cm3

Téglatest:8*9*x=216

72x=216 /:72

x=3

V: A téglatest harmadik oldala 3 cm.


5.Egy dobozban 2 zöld színű, 4 kék színű és 8 piros színű azonos méretű golyó van. Becsukott szemmel, egyesével húzzuk ki a golyókat a dobozból. Legkevesebb hány golyót kell kihúzni ahhoz, hogy a kihúzott golyók között biztosan legyen két közvetlen egymás után következő piros színű golyó?

V: A legrosszabb esetben minimum 8.

2011. febr. 18. 13:21
 2/6 anonim ***** válasza:

1. 90/2+180/3=105°

2. (6*6*6)/(8*9)3 cm

3. 3 db (10a+8e+5b=64, ahol a=1 és e és b egészek, ezért 3 ezüst és 6 bronz)

4. Hol vannak az alábbiak? :D

5. mind a 14-et, az egyik legrosszabb pl: pzpzpkpkpkpkpp

6. A 999 999 a legnagyobb 6jegyű, ezért a legnagyobb x az 54, az x-ek ennél kisebbeket lehetnek, de itt (az 54-nél) az y csak 9, viszont pl a 49-hez tartozó y=13 és ez a legmagasabb.

7. Hol vannak az alábbiak? :D

8. Az 6 legnagyobb ilyen szám az 123456789, 23456789, 13456789, 12456789, 12356789, 12346789, ez a 6., a szjegyek összege 40

9. Az első 30 szám összege 465, és mivel ő 462-t kapott ezért a kihagyott szám csak az 1-es és a 2-es lehet.

10. Innen sztem vmi lemaradt...

2011. febr. 18. 13:25
 3/6 iDev válasza:

"Hány fok a derékszög felének és az egyenesszög harmadának az összege?"


derékszög: 90 fok

egyenesszög: 180 fok

A többit oldd meg.



"2.Egy kocka és egy téglatest térfogata egyenlő. A kocka éle 6 cm hosszú, a téglatest egy csúcsából kiinduló két élének hossza 8 cm és 9 cm. Hány centiméter a téglatest ugyanezen csúcsából kiinduló harmadik élének hossza?"


6*6*6 = 8*9*x

x a keresett hossz. A többit oldd meg.



"3.Egy ország az egyik olimpián az egyéni sportolóinak egy aranyéremért 10, egy ezüstéremért 8, egy bronzéremért 5 millió petákot ad. Az olimpia után 64 millió petákot fizetett ki az egyéni dobogósainak az ország. Hány ezüstérmet szereztek az ország egyéni sportolói, ha tudjuk, hogy 1 aranyérmet nyertek?"


64 = 10 + 8*e + 5*b

54 = 8*e + 5*b, ahol e és b 0, vagy nagyobb egész szám.

A többit oldd meg.



"4.Egy háromszög két oldalának hossza 7 cm és 11 cm. Hány centiméter nem lehet az alábbiak közül a háromszög harmadik oldalának hossza?"


Hol vannak az alábbiak? Egyébként a háromszög minden oldala rövidebb, mint a másik kettő összege. A többit oldd meg.



"5.Egy dobozban 2 zöld színű, 4 kék színű és 8 piros színű azonos méretű golyó van. Becsukott szemmel, egyesével húzzuk ki a golyókat a dobozból. Legkevesebb hány golyót kell kihúzni ahhoz, hogy a kihúzott golyók között biztosan legyen két közvetlen egymás után következő piros színű golyó?"


Legrosszabb eset:

P Z P Z P K P K P K P K P P

Ebből már számold ki.



"6.Egy hatjegyű pozitív egész szám számjegyeinek összege x, az x szám számjegyeinek összege y. Mennyi az y lehető legnagyobb értéke?"


A legnagyobb 6 jegyű pozitív egész: 999999

Összege: 54. Ennyi, vagy ennél kevesebb lehet a hatjegyű számok összege.

Az 54, vagy annál kisebb számok közül a 49-nek a legnagyobb az összege (13).



"7.A bergengóc király egyszer így szólt a szolgájához: „Leteszek az asztalra kettőnél több, páros számú egytallérost egy kupacba. Ezután a kupacot két egyenlő részre osztom, majd az egyik kupacból átteszek 1 tallért a másikba. A kisebb kupacot neked adom. Ha a nagyobb kupacban páros számú tallér marad, akkor ezzel a kupaccal megismétlem az előbbi eljárást. Ezt addig folytatom, amíg a nagyobb kupacban páratlan lesz a tallérok száma. Ezeket a tallérokat megtartom magamnak.” Mennyi legyen kezdetben az asztalra tett tallérok száma az alábbiak közül, hogy a szolga a lehető legtöbb tallért kapja?"


Hol vannak az alábbiak?



"8.Az olyan többjegyű pozitív egész számot, amelynek számjegyei balról jobbra haladva növekednek (az egyesek száma nagyobb, mint a tízesek száma; a tízesek száma nagyobb, mint a százasok száma; a százasok száma nagyobb, mint az ezresek száma; …) növekvő számnak nevezzük. Az összes növekvő számot csökkenő sorrendbe rendeztük. Mennyi a hatodik szám számjegyeinek összege?"


A legnagyobb ilyen számok csökkenő sorrendben:


123456789

23456789

13456789

12456789

12356789

12346789

12345789

12345689

12345679

12345678


Innen már keresd meg, és számold ki!



"9.Ottó 2 szám kivételével összeadta az első 30 pozitív egész számot, így összegként 462-t kapott. Melyik volt a kihagyott számok egyike?"


Az első 30 szám összege 465. A kihagyott számok összege 3. A többit már oldd meg!

2011. febr. 18. 13:40
 4/6 anonim válasza:

Nem értem, hogy miért jelentkezik valaki az internetes matekversenyre, ha aztán másokkal oldatja meg a feladatsort.

Az előfordulhat,hogy elakad az ember 1-2 feladatnál és segítséget kér, de hogy még arra sem veszi a fáradságot, hogy a könnyebbeken elgondolkozzon?!

2011. febr. 18. 13:44
 5/6 DudoloPocok ***** válasza:

ugyanezeket a kérdéseket már feltették és megválászolták :


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. febr. 18. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:

itt is felrakták már: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


nem lepődnék meg, ha ugyanaz a kis mócsing rakta volna fel, miután nem rágták a szájába kellően az első kérdésnél.


jók is ezek a mai versenyek, ki mennyi feladatot tud megcsináltatni másokkal.

2011. febr. 19. 11:35