2011. febr. 15. 19:23
1/5 bumbi02 válasza:
a1=2
a4=54 = a1 szorozva q a 3.
2x q a köbön = 54
q a köbön = 26
q= köbgyök 26
a5 = a1 szorozva q a negyediken = 2x köbgyök26 a negyediken. nincs most számológépem, számold ki:) szerintem igy van.
2/5 anonim válasza:
Mennyi 54/2? :-)
a1 = 2
a4 = 54
a4 = a1*q³
54 = 2*q³
27 = q³
q = 3
a5 = a4*q
a5 = 54*3
a5 = 162
=======
3/5 bumbi02 válasza:
jó bocs xd 27 xd:)) este van ehhez:) igy viszont a köbgyök 27et könnyü kiszámolni:))
5/5 A kérdező kommentje:
köszi
=)
2011. febr. 15. 21:44