Ledzep kérdése:

Egy mértani sorozat első tagja 2, a negyedik tagja 54. Határozza meg a sorozat ötödik tagját! Mennyi?

2011. febr. 15. 19:23
 1/5 bumbi02 ***** válasza:

a1=2

a4=54 = a1 szorozva q a 3.


2x q a köbön = 54

q a köbön = 26

q= köbgyök 26


a5 = a1 szorozva q a negyediken = 2x köbgyök26 a negyediken. nincs most számológépem, számold ki:) szerintem igy van.

2011. febr. 15. 19:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi 54/2? :-)


a1 = 2

a4 = 54


a4 = a1*q³

54 = 2*q³

27 = q³

q = 3


a5 = a4*q

a5 = 54*3

a5 = 162

=======

2011. febr. 15. 19:45
 3/5 bumbi02 ***** válasza:
jó bocs xd 27 xd:)) este van ehhez:) igy viszont a köbgyök 27et könnyü kiszámolni:))
2011. febr. 15. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
:-)))
2011. febr. 15. 20:03
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi

=)

2011. febr. 15. 21:44