8. os matek házi. Nem értem?! LENT


milyen hosszú az a lejtő ami 20m magasra visz és a vízszintes vetülete 48m?!(Pitagorasszal -ha lehet)


milyen magas lesz a homokkúp ha az alapkör átmárője 2,4m ,a csúcsból az aljáig gördülő homokszem 1,3m utat tesz meg?

Mekkora az alapkör T,K-e?


Köszi!


2011. febr. 7. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

a=48m

b=20m

c=?


a2+b2=c2 pithagorasz tétel


48 a négyzeten+20 a négyzeten=2704


gyököt vonsz

c=52m a vizszintes vetület



kérdezz ha nem érted

2011. febr. 7. 17:39
 2/9 anonim válasza:

második feladat:

d= 2,4m--> r= 1,2m

megtett út 1,3m

1,3 a négyzeten-1,2 a négyzeten= valami a négyzeten

műveleti sorrendre figyelj

2011. febr. 7. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:

másik feladat:


2,4 az átmérő,tehát a sugár 1,2m=a

c=1,3m


a2+b2=c2

b2-et keressük


1,2 négyzete+b négyzet=1,3 négyzete


1,44+bnégyzet=1,69


1,69-1,44=b négyzet

0,25=b négyzet

b=0,5 méter magas


T=r négyzet pí=1,2 a négyzeten*3,14=4,5216 négyzetméter

K= 2 r pí= 2*1,2*3,14=7,536 méter


kérdezz ha nem oké

2011. febr. 7. 17:44
 4/9 A kérdező kommentje:

ezt úgy nagyából gondoltam:)

a másik okoz kis gondot:)


és köszi!!:)

2011. febr. 7. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:

ugyanaz a két feladat,csak a másodiknál az "a" és "b" oldal helyett az "a" és a "c" oldal van megadva,plussz osztanod kell 2-vel,mert átmérőt ad meg sugár helyett


kör terület,kerület meg már adja magát

2011. febr. 7. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:

1. feladat:

a magyasság=20m (a=20m)

a vízszintes vetület=48m (b=48m)

és a lejtő hosszát nem tudjuk=? (c=?)

az egyenlet: (nem tom hogy lehet a 2. hatványra emelés jelélt kiírni)

a*a+b*b=c*c

20*20+48*48=c*c

400+2304=c*c

2704=c*c (gyököt vonunk)

c=52 m


2.feladat:

ez is pitagoraszos:

átmérő: 2,4m -> sugár: 1,2 -> a=1,2m

a 3szög átmérője lesz az 1,3m -> c=1,3m

és nem tudjuk a magasságát -> b=?

az egyenlet:

a*a+b*b=c*c

1,2*1,2+b*b=1,3*1,3

1,44+b*b=1,69 (-1,44)

b*b=0.25 (gyököt vonunk)

b=0,5 m


Szívesen :) ^^ remélem jó lett a felvételid!

Jó házi írást :D

2011. febr. 7. 17:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi,Köszi,Köszi!!!

utolsónak: nem felvételiztem^^:D gimibe vagyok már:D:D

2011. febr. 7. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor 6 vagy 8 osztályos gimi...


akkor húzz bele,mert ez egy elég egyszerű példa...

2011. febr. 7. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:

2011 02-07 17:53 (ekkor válaszoltam)

Jaj, bocs :D. Mindegy, jó házi írást máskor is! ^^

2011. febr. 11. 20:07