Hány éves Péter,aki ezt mondja: "3 év múlva annyi idős leszek,mint amennyi András 6 évvel ezelőtt volt,amikor én harmad annyi éves voltam, mint amennyi András most"?2011. okt. 19. 20:44
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
Péter ma x éves, András ma y éves.
x+3 = y-6 és
3(x-6) = y
Az első egyenletből y=x+9
Ezt a másodikba helyettesítve 3x-18=x+9 amiből átrendezve x=13,5.
Ebből y=13,5+9=22,5
visszahelyettesítve 13,5+3=22,5-6 és 3(13,5-6)=22,5
Péter 13,5 éves András 22,5 éves.