Valaki matek házi, légyszíves?

Hány éves Péter,aki ezt mondja: "3 év múlva annyi idős leszek,mint amennyi András 6 évvel ezelőtt volt,amikor én harmad annyi éves voltam, mint amennyi András most"?
2011. okt. 19. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy ez alapján minden világos:

[link]

Ha nem, szóljál!

2011. okt. 19. 21:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Péter ma x éves, András ma y éves.

x+3 = y-6 és

3(x-6) = y

Az első egyenletből y=x+9

Ezt a másodikba helyettesítve 3x-18=x+9 amiből átrendezve x=13,5.

Ebből y=13,5+9=22,5

visszahelyettesítve 13,5+3=22,5-6 és 3(13,5-6)=22,5

Péter 13,5 éves András 22,5 éves.

2011. okt. 20. 09:51