Az 5 literes fazék tele van szárazhabbal. A fazék aljára ható nyomás 1000 Pa. 1m3 térfogatú hab súlya 7500 N. Mekkora a fazék alapterülete?2011. febr. 6. 17:38
1/3 DudoloPocok válasza:
P=F/A (erő/felület)
1m3 súlya 7500 N, 5 l súlya 37,5 N
A=F/P =37,5 N/(1000 N/m2)=0,0375 m2
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Amúgy hogyan jött ki neked 5 liter súlya?
2011. febr. 6. 18:46
3/3 DudoloPocok válasza:
1 m3=1000 dm3 ( liter) az 7500 N
az 5 liter ennek a 200-ad része, tehát a súlya is 200-ada lesz :
7500/200=37,5