Mi a megoldása az alábbi matek feladatoknak?


1, egy derékszögű háromszög egyik szöge 60 fokos, az átfogója 8 cm.mekkorák a befogók?

2, egy bádogos kocka alakú, felül nyitott, 64 köb dm-es tartályt készít. hány négyzet dm bádogra van ehhez szüksége?

3, egy kocka egyik csúcsából a szomszédos 3 csúcsba mutató vektor a, b,c. fejezze ki ezek segítségével az ebből a csúcsból a többi csúcsba mutató vektort!


2009. febr. 7. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 4 ill 4*gyök6

2. 80

3. a+b, a+c, b+c; a+b+c

2009. febr. 7. 23:04
 2/3 anonim ***** válasza:

'. A derékszögű csúcsot az átfogó oldalfelezőpontjával összekötve az adott szögek miatt egy egyenlőoldalú és egy egyenlőszárú háromszögt kapsz. (rajzold le!) Az egyik befogó tehát az átfogó fele (mert egyenlő oldalú háromszöget alkotnak a rajzolt súlyvonallal. Tehát 4 cm.

Pitagorasz tétel alapján: 4(négyzet) + x(négyzet)=8(négyzet)

X(négyzet)=64-16

x=gyök48

2009. febr. 8. 18:16
 3/3 anonim ***** válasza:
2. A kocska éle 3.gyök 64, azaz 4 dm. Minden lapja 4*4=16 dmnégyzet Ebből van 5, mert felül nyitott. 5*16 így lesz 80.
2009. febr. 8. 18:20