1.Jancsi kerékpáron ment el meglátogatni barátját. Miután megtett 12 km-t észrevette, hogy elvesztette a pumpáját. Visszafordult hát, hogy megkeresse. Pontosan 3 km-t haladt visszafelé, amikor ráakadt a pumpájára. Újból megfordult, és 8 km megtétele után érkezett oda barátjához. Hány kilométert biciklizett volna Jancsi, ha nem veszíti el pumpáját?


2.Egy papírra balról jobbra haladva közvetlenül egymás mellé számjegyeket írunk. Minden számjegy leírása után igaz, hogy a lapon látható szám nem páros, nem osztható 3-mal, és nem tartalmaz két azonos számjegyet. Mekkora az így előállítható legnagyobb szám egyes helyi értéken álló számjegye?


3.Egy társaságban ugyanannyi fiú volt, mint lány. Amikor 8 lány elment sétálni, kétszer annyi fiú maradt a társaságban, mint lány. Hányan voltak eredetileg a társaságban?


4.Melyik az a legnagyobb egész szám, amelyben a számjegyek szorzata 6?


5.Egy kocka éleinek, lapátlóinak és testátlóinak számát összeadtuk. Mennyi a kapott összeg?


6.Hány különböző sorrendben ülhet egy mozi egymás mellett lévő öt székén 3 lány és 2 fiú, ha a három lány mindig egymás mellett ül?


7.Egy dobozban piros, zöld és kék golyók vannak. Legkevesebb 6 golyót kell kihúzni a dobozból, hogy biztosan legyen a kihúzott golyók között piros. Legkevesebb 7 golyót kell kihúzni a dobozból, hogy biztosan legyen a kihúzott golyók között zöld. Legkevesebb 8 golyót kell kihúzni a dobozból, hogy biztosan legyen a kihúzott golyók között kék. Hány golyó van a dobozban?


8.Igazságos Ignác vagyonát három fia között 8:7:6 arányban kívánta szétosztani. Igazságos Ilona megváltoztatta férje akaratát, és a vagyont végül 7:6:5 arányban osztotta szét fiaik között. Az egyik fiú megsértődött, mert így ő 100 arannyal kevesebbet kapott. Hány aranyat kapott volna eredetileg a legidősebb fiú, ha mindkét szétosztásnál neki jutott a legtöbb, és a legfiatalabbnak a legkevesebb arany?


9.János és Ottó testvérek. A két testvér eladta Aladárnak az összes CD-lemezét. Minden lemezért annyiszor 100 forintot kaptak, ahány lemezük volt összesen. Aladár a vételárat 1000 forintos bankjegyekben fizette ki, a fennmaradó aprót fémpénzekben adta oda. Mivel a testvérek a kapott pénzt nem tudták fele-fele arányban szétosztani, Ottó egyel több ezrest kapott, mint János, János pedig megkapta az összes aprót. Ottó ekkor a közeli boltban felváltotta az egyik ezresét, és odaadott még Jánosnak valamennyi pénzt, így már mindkettőjüknek ugyanannyi pénze lett az eladásból. Hány forintot adott Ottó a felváltás után Jánosnak?


10.Hány olyan háromjegyű pozitív egész szám van, amelyben a számjegyek összege pontosan kétszerese a nála eggyel nagyobb háromjegyű pozitív egész szám számjegyei összegének?


Kérlek segítsetek,fontos lenne.Előre is köszönöm mindenkinek.


2011. jan. 26. 19:17
1 2
 1/11 DudoloPocok ***** válasza:
1. 12 km-3+8 =17 km
2011. jan. 26. 19:23
 2/11 anonim ***** válasza:

1. 12+3+8=23 km-t tett meg összesen

Ebből 6 km volt felesleges, mivel 3-mat ment vissza, majd ezt a 3-mat újra megtette odafele.


Szóval 23-6=17 km lett volna az út.

2011. jan. 26. 19:24
 3/11 DudoloPocok ***** válasza:

3. x=y x lányok száma y fiuk száma

(x-8)=y/

2y-16=y

y=16 x=16

2011. jan. 26. 19:28
 4/11 anonim ***** válasza:

3. a fiúk és a lányok száma is x

x-8=x/2

x/2=8

x=16


16 fiú és 16 lány volt eredetileg, vagyis összesen 32-en voltak

2011. jan. 26. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:

5. éleinek száma: 12

lapátlók száma: 2 átló mind a 6 lapon -> 12

testátló: 4


összesen: 28

2011. jan. 26. 19:36
 6/11 DudoloPocok ***** válasza:

4. 32111111111111111111111111111111111.............


5 lap átlók 6*2

test átló 4

élek 12


6 1 12345 1,2,3 lány 4,5 fiú

13245

21345

23145

31245

32145

de 4 és 5 is felcserélhető : még 6 lehetőség

ha a két szélen ülnek a fiúk az 2*6 lehetőség

ha az elején ülnek a fiúk 2*6 lehetőség

tehát 3*2*6 36 lehetőség van

2011. jan. 26. 19:37
 7/11 DudoloPocok ***** válasza:
7. 8 kérdésre már volt 1-2 nappal ezelőtt válasz
2011. jan. 26. 19:40
 8/11 DudoloPocok ***** válasza:
2011. jan. 26. 19:45
 9/11 DudoloPocok ***** válasza:

10


a keresett szám 100x+10y+z


azt állítjuk hogy:


(x+y+z)/(x+y+z+1)=2


x+y+z=2x+2y+2z+2

-2 =x+y+z


ez viszont nem lehetséges

fordítva igaz a 100 és a 101-re

2011. jan. 26. 19:55
 10/11 DudoloPocok ***** válasza:

2


az első helyre 1,5,7 kerülhet


a legnagyobb 7


a 7 után 1,3,9 lehet

a legnagyobb 79...

79 után 1,3, kerülhet

a legnagyobb 793..

793 után 1 kerülhet

7931 után 5 kerülhet

a szám 79315

2011. jan. 26. 20:06
1 2