segitenétek?:-s2011. jan. 22. 13:54
1/2 anonim válasza:
Ezt csak úgy tudod igazolni, ha megoldod:
[gyök(7+4gyök3)+gyök(7-4gyök3)]négyzet=
7+4gyök3+2*gyök{(7+4gyök3)*(7-4gyök3)}+7-4gyök3=
14+2*gyök(49-{16*3})=
14+2*gyök(49-48)=
14+2*gyök(1)=
14+2*1=
14+2=16
Tehát anégyzet 16, ami egy természetes szám.
Remélem, érted is! :)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
közben sikerült rájönni:D
2011. jan. 22. 17:56