2)Ali Babától a 40 rabló drágakövekkel teli ládikót zsákmányolt. A rablók közül néhányan elvettek fejenként 1 drágakövet, és ellovagoltak. Az ott maradt rablók fele fejenként 2 drágakövet vett el, a másik felének nem jutott a drágakőből. Hány drágakő volt Ali Baba ládikójában?



5)Hány fok lehet egy tengelyesen szimmetrikus háromszög két szögének a legnagyobb különbsége, ha a háromszög szögeinek nagysága fokokban mérve egész szám?



6)Egy szállodában a vendégek ebédre minden nap ugyanabból a háromféle előételből, ugyanabból a háromféle főételből és ugyanabból a háromféle desszertből választhatnak egyet-egyet. Egy négy fős család eltervezte, hogy nyaralásuk minden napján mindegyikük olyan háromfogásos ebédet fog rendelni, amilyet addig a napig még a család egyik tagja sem választott, és a többiek aznapi rendeléseitől is különbözik. Az utolsó napon egyiküknek ez már nem sikerült. Hány napos volt a nyaralásuk? (Két ebédet különbözőnek tekintünk, ha az előétel, a főétel és a desszert közül legalább az egyik különböző.


7)Ha egy szó betűit valamilyen sorrendben leírjuk, akkor annak a szónak egy permugram-máját kapjuk. Hányszor annyi permugrammája van a SOPRON városnévnek, mint a DÖMSÖD községnévnek?


8)Hány olyan háromjegyű pozitív egész szám van, melyben a számjegyek összege 15, és a szám oszthat 15-tel?


9)Adott a síkon 4 olyan pont (A, B, C és D), amelyek közül semelyik három nem illeszkedik egy egyenesre. Minden pontot összekötünk minden ponttal piros vagy kék színnel. Hányféleképpen lehetséges ez úgy, hogy a pontok által meghatározott háromszögek között ne legyenek olyanok, amelyeknek mindegyik oldala azonos színű?


10)Hány olyan hatjegyű pozitív egész szám van, amelynek – az utolsó kivételével – minden számjegye azt mutatja meg, hogy az utána álló számjegy hányszor szerepel közvetlenül mögötte? (Ha például az egyik számjegy 2, az azt jelenti, hogy közvetlenül mögötte 2 egyforma számjegynek kell állnia, az ezeket követő számjegy – ha van ilyen – már ezektől különböző.)



Várnám a segítséget,előre is köszönöm mindenkinek,kérem hogy aki tudja a megoldást az írja ide le.


2011. jan. 3. 20:19
1 2
 1/11 kanóc ***** válasza:

2. feladat

Rávezető kérdés: mi van akkor, ha az ott maradt rablók nem genyák?

2011. jan. 3. 20:27
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első érdekes: 40, bármilyen verzióban próbálod, csak 40 lehet...
2011. jan. 3. 20:28
 3/11 kanóc ***** válasza:

7. feladat

A BODAJK szónak 6*5*4*3*2*1 permugrammmája van, a SOPRON-nak kevesebb, mert van benne két azonos betű. A DÖMSÖD-nek még kevesebb, mert 2-2 azonos betű van bennük. Nyilván a SOPROS (nem elírás) szónak ugyanannyi permugrammája van, mint a DÖMSÖD-nek.

A SOPROS tetszőleges permugrammájából lehet SOPRON permugrammát csinálni. Hogyan? Hányféleképpen?

2011. jan. 3. 20:38
 4/11 anonim ***** válasza:

az egyeshez az egyenlet: x a drágakövek, "a" azok száma, akik 1-et vettek el (ekkor azokból, akik 2-t vettek el, (40-a)/2 db van)


x-a-(40-a)/2*2=0


x-a=40-a


x=40

2011. jan. 3. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:

a második:


2 egyforma szög van meg egy 3. ugye.


vagy totál lapos, vagy totál hegyes, h max legyen a külöbség. ha hegyes: 89, 89, 2

ha lapos: 1, 1, 178


178-1=177

2011. jan. 3. 20:55
 6/11 anonim ***** válasza:

3 elő-, 3 főétel és 3 desszert

az összes különböző kombináció:

3*3*3=27


27/4=6.75


6 napot végig tudnak így játszani, a 7. napon fogynak el a lehetőségek, 7 napos volt a nyaralás.

2011. jan. 3. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:

SOPRON: 5 betű, 2 megegyező - 5!/2! a permutációk száma

DÖMSÖD: 5 betű, 2 és 2 megegyező - 5!/(2!*2!)


az első a 2. 2!=2-szöröse

2011. jan. 3. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:

van egy abc számunk. h 5-tel osztható legyen, c=0 vagy 5.

ha c=0, a+b=15 (a számjegyek összege 15-ből automatice következik, h oszható 3-mal, azzal nem kell foglalkozni).

ab lehet 69 78 87, 96, tehát eddig 4 számunk van.

ha c=5, a+b=10, ab lehet 19, 28, 37... "a" megy 1-től 9-ig, 9 db szám.

4+9=13.

2011. jan. 3. 21:06
 9/11 anonim ***** válasza:

9)

a két átló bármilyen lehet, de a négyszög szemközti oldalainak megegyező színűnek kell lennie, 2*2*2=8 lehetőség van.

2011. jan. 3. 21:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon,nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors segítséget,már csak a tizes feladat kéne.
2011. jan. 4. 14:41
1 2