1)Egy kocka élei hosszának összege 36 cm,Hány négyzetcentiméter a kocka felszíne?


2)Hány olyan kétjegyű természetes szám van, amelyet 4-gyel osztva 0-tól különböző maradékot kapunk?


3)Egy papírlapra felírtunk 6 pozitív egész számot. Ezután minden lehetséges módon kiválasztottunk közülük kettőt, és összeszoroztuk a kiválasztott két számot. A szorzások után kapott 15 szám között 6 páratlan szám volt. Hány páros számot írtunk fel eredetileg a papírlapra?


4)Egy tömör nagy kockát építünk 6 db sárga színű és 21 db fehér színű 1 cm élhosszúságú kockából. Hány négyzetcentiméter a nagy kocka felületén a sárga színű területek összegének lehetséges legnagyobb értéke?


5)Amikor a nagyapám már elmúlt 65 éves, de még nem volt 90, a következőt mondta: "Minden gyermekemnek annyi gyermeke van, mint testvére. Éveim száma pedig pontosan annyi, ahány gyermekem és unokám van összesen." Hány éves volt ekkor a nagyapám?


6)Melyik számjegyre végződik az összes kétjegyű páratlan pozitív egész szám szorzata?


7)Péter és Pál ugyanazon a napon ünnepli születésnapját. Péter 6 évvel idősebb, mint Pál. Hány születésnapjukon fordulhat elő életük során, hogy Péter életkora Pál életkorának egész számú többszöröse?


8)Hányféleképpen vonulhat be a pályára a galagonyafalvi kosárlabdacsapat 5 különböző magasságú játékosa, ha egy sorban mennek, és semelyikük sem kerülhet két magasabb játékos közé?


9)Ibolya olyan négyzeteket rajzolgat, amelyek mindegyikének oldalhosszúsága centiméterekben mérve egész szám. Mennyi a legtöbb négyzet, amit rajzolhat úgy, hogy semelyik két négyzet területének négyzetcentiméterben mért különbsége ne végződjön 0-ra?



Köszönöm szépen előre is a segítséget. Lehetőleg dec.20 estére legkésőbb kéne.


2010. dec. 19. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:

1) Mivel egy kockának 12 éle van, így 36/12 = 3cm egy él hossza. Kocka felszíne : 6x3^2=54 cm^2


6)5-ösre. Egy 5-re végződő számot bármilyen páratlan számmal megszorozva 5-öt fogsz kapni.


2) 68. Összesen 90db kétjegyű szám van, amelyből 22 szám 4-el osztva 0-t ad maradékul. Ezért 90-22=68.

2010. dec. 19. 10:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget. Kérem aki tudja a többire a választ az kérem írja le holnap(20.)estig
2010. dec. 19. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:

4,

27 kocka van akkor az élek hossza 3

a sárgákat a csúcsokba rakjuk igy mindegyiknek 3 oldala látszik 6*3=18 ezeknek a területe1*1..


5,

van x gyereke

x(x-1) unokája

x+x(x-1)=a papi kora

x a négyzeten= a papi kora

65 és 90 között egy egyetlen négyzetszám a 81


7, négyszer

2010. dec. 19. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

3. a megoldás 4, mivel csak két páratlan szám szorzata páratlan. ha ezt a 4 számot minden lehetséges módon összeszorozzuk, akkor pontosan 6 szorzatot kapunk, amik páratlanok.


8. ez nem biztos, de valószínűleg a megoldás 5.


9. 7 ilyen négyzetet rajzolhat, oldalaik: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10 cm hosszúak.

2010. dec. 19. 21:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
2010. dec. 20. 13:33