2010. dec. 13. 08:57
1/1 anonim válasza:
Az első szám számjegyei: 'a' és 'b', a másodiké 'b' és 'c'.
Ekkor az értékük 10a+b és 10b+c. Ha felcseréljük a jegyeket: 10b+a és 10c+b lesznek.
A feltétel szerint:
(10a+b)/(10b+a)=(10b+c)/(10c+b) felszorozva a nevezőkkel
(10a+b)*(10c+b)=(10b+c)*(10b+a)
100ac+b^2+10ab+10bc=100b^2+10bc+10ab+ac
99ac=99b^2
ac=b^2, azaz ha ismerjük b-t, akkor 'a' és 'c'-re sincs sok lehetőségünk.
Innen végigmenve 'b' lehetséges értékein, adódnak az alábbi megoldások:
(11,11)
(12,24),(22,22),(42,21)
(13,39),(33,33),(93,31)
(24,48),(44,44),(84,42)
(55,55)
(46,69),(66,66),(96,64)
(77,77),(88,88),(99,99)