Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 2 jegyü szám első jegye...

Xyu kérdése:

Egy 2 jegyü szám első jegye kétszerese a második jegynek. Ha a szám és a számjegyek felcserélésével kapott kétjegyü számkülömbsége 36. Mennyi az eredeti szám?

Figyelt kérdés
fontos lenne
2010. szept. 22. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy felírod egy nem túl bonyolult egyenlettel (segítség: legyen x a szám egyesek helyén lévő számjegye), vagy igaziból ezt még végig is lehet próbálgatni, hiszen 4 lehetőséget kell csak megnézni (ha egy kicsit gondolkozol, rájössz, melyik 4et).
2010. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kicsit bövebben létszi.Melyik az a 4 szá,m és te hogy irnád fel?
2010. szept. 22. 19:59
 3/7 A kérdező kommentje:
létszi az egyenletet irjátok fel elöre is köszi
2010. szept. 22. 20:02
 4/7 A kérdező kommentje:
annyit tok a lemezröl hogy 84 de azon csak a válasz van rajta sajna szal cplz help
2010. szept. 22. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
azért valami minimális gondolkodást te is fektess már bele. Tök egyszerű próbálkozással, ha elkezded nézni, azonnal rájössz.
2010. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de ez olyan szemétség szerintem vagy választ irj vagy semmitv
2010. szept. 22. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, hogy segítséget adtam, már itt sem vagyok. Ha ennyit nem vagy hajlandó/képes gondolkodni, akkor nem segíthetek - ha csak egy közepesen autista leül, és elkezd próbálkozni, kb. 30 másodperc alatt rájön, hogy csak melyik 4 szám az, ami egyáltalán szóba jöhet; de amúgy az egyenletet felírni se kunszt, miután már meg lett mondva, hogy mi legyen az ismeretlen (ami mellesleg ismét egy segítség arra, hogy mi alapján is lehet próbálgatni..).



Segítséget adtam, de ennél jobban szájbarágni, helyetted megoldani nem fogom a te házid.

2010. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!