Mi a következő tört-es egyenletek megoldása?


3-2x/x+1=2

5-x/x-1=4

Pls. Segítsetek!

/=Tört vonal


2010. dec. 12. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Ezen mit nem értesz? Megoldani senki nem fogja helyetted.
2010. dec. 12. 14:06
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egészet! Mert hiányoztam a héten... :S
2010. dec. 12. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

múlt hét előtt azért jártál iskolába?

Vagy úgy egyáltalán?


az elsőt hajlandó vagyok megmutatni:


[(3-2x)/x]+1=2


ha ránézésre fogalmad sincs, h mit kéne csinálni akkor alakitsd át, pl.: tegyük fel hogy x=4 (nem biztos, h ez a megoldás, csak egy feltevés)

Akkor az egyenletünk:


[(3-2*4)/4]+1=2


Ezt azért ajánlom, egyébként már nem kell ha megérted, ezt nem is tanítják, csak most ez jutott eszembe, h próbáljam megértetni. Tudom, h sok embert az zavar meg, h x, pedig x ugyanolyan karakter mint egy szám, csak bármit jelölhet.


Szóval van ezünk:


[(3-2*4)/4]+1=2


Ilyet meg biztos csináltatok, ha nem akkor üdvözlöm a matektanárodat és üzenem neki, h keressen más szamát.


Vajon mit kell itt csinálni???

Szorozzunk néggyel...

Tovább nem folytatom, mert hülyeség jönne ki.


Térjünk vissza az eredeti egyenletre:


[(3-2x)/x]+1=2


Tehát itt is szorozzunk x-el, annyi a különbség, h ekkor kikötjük, hogy x nem egyenlő 0-val, mert 0-val való szorzásnak nem lenne értelme.


Szorzás után:


3-2x+x=2x

3-x=2x

3=3x

1=x


Ell.:


[(3-2*1)/1]+1=2

(1/1)+1=2

1+1=2

2=2


Tehát enyi lett volna.


ui.: egyébként ha óra elött odamész a tanárhoz és mondod neki, h nem voltál itt és nem igazán érted az anyagot, akkor nem hiszem h olyan tahó lenne, hogy nem magyarázza el neked, és akk nem égeted itt le magad.

2010. dec. 12. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként ilyen alakú a tört ahogy én írtam, vagy ilyen?


(3-2x)/(x+1)=2 ??

2010. dec. 12. 14:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Ilyen:(3-2x)/(x+1)=2

+Bocsi, de eddig sem voltam jó matekból...

De köszi a segítséget!

2010. dec. 12. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen:

(3-2x)/(x+1)=2 akkor szorzol x+1-el, olyan kikötéssel, hogy x nem egyenlő -1 -el.


3-2x=2x+2

1=4x

1/4=x


Ell.:

(3-2*1/4)/(1/4+1)=2

2.5/1.25=2

2=2

2010. dec. 13. 17:15