x^2-2x-y-1=0

x^2+y^2-4x-2y-4=0

x^2-y^2+8x+6y=12

x^2+2xy+y^2=25

2x^2+3y^2+4x-9y=27

2x^2+2y^2-36x-32y+160=0


2011. szept. 22. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Két szempontot kell vizsgálni:

1: a négyzetes tagok (x^2, y^2) együtthatója azonos-e

2: van-e benne x × y-os vegyesszorzat.


x^2 - 2x - y - 1 = 0: nem lehet kör, mert a négyzetes tagok együtthatója különböző (x^2 előtt 1, y^2 (amit nem is látsz) előtt 0)

x^2 + y^2 - 4x - 2y - 4 = 0: lehet kör

x^2 - y^2 + 8x + 6y = 12: nem lehet kör, mert a négyzetes tagok együtthatója különbözik (az x^2 pozitív (× 1), az y^2 negatív (× -1)

x^2 + 2xy + y^2 = 25: nem lehet kör, mert van benne x × y-os vegyesszorzat.

A másik kettőt ezek alapján elvileg már meg tudod oldani.

2011. szept. 22. 16:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2011. szept. 22. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt is meg kell nézni, hogy a sugár négyzete nem lesz-e nulla, vagy negatív.

Itt ezekkel nincs gond, a második és az utolsó kör.

2011. szept. 22. 17:17