Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan lehet eldonteni (fizika)?

Honnan lehet eldonteni (fizika)?

Figyelt kérdés
Honnan lehet eldonteni, hogy melyik anyagu test milyen elektromos toltesu lesz dorzsoleskor? Ne a muanyag-szorme vagy uveg-bor kombinaciot nezzetek, hanem pl mas anyagokat! Van-e valami megegyezes az adott anyag valamifele fizikai tulajdonsaga (itt suruseg meg ilyenekre gondolok) es az elektromos toltes kozt?
2010. dec. 11. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szépen nem válaszoltál az eredeti kérdésre, hogy a két összedörzsölt anyag EGYMÁSHOZ KÉPEST milyen lesz.

De, tehetünk valamit pozitív töltésűvé, ha elektronoktól szabadítjuk meg. Ennek semmi köze az atommagokhoz. A két anyag elektronjainak a száma ÖSSZESEN nem változik a megmaradási törvények miatt. Ez ugye egyszerű gondolat?

2010. dec. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szépen még 1x olvasd el amit irtam, több részletben is, de ezúttal figyelj a szövegben lévő vesszőkre, és egyéb szimbolumokra, az összetett mellérendelt mondatrészek elkülönítésével ok. lesz minden, ismétlés a tudás anyja.

A kérdésre megítélésem szerint, válaszoltam, azt szem előtt tartva, hogy egy 14 éves srác a kérdező,aki nem valószínű, hogy múlt nyáron belökette a teljes kémia-biológia-fizika könyveket és mégis szeretné megérteni.

Amit irtál arra csak azt tudom mondani, hogy előfordul, mikor egy fogalmat, állapotot, kísérleti eredményt, változási irányt, stb...csak egy másik fogalom bevonásával lehet egyáltalán MEGEMLITENI.

*BOCSANAT, F;LIG MELB;NULT A BILLENTyuZETEM.

Itt is ez a helyzet, az pedig, hogy mennyi az osszes e., t0k mindegy, az eloszlasa fontos. Ennyi.

A masik tema/ VALoBAN van olyan, h. pozitiv ion, kemiai reakciokban. Egy kozos van bennuk, az pedig a teny, hogy elektronvandorlas tette ilyenne, es a kozeleben v. tavolabb, mindig ott lesz pont annyi neg. ion, vagy gerjesztett elektron.

Vagy tegyel* mar elem egy mol Na# iont! Klorid nem kell!

Ez meg ennyi.

2010. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Valoban van egz mondat, ami k;miai reakciok eset;n nem igaz, ak;rdeyett esetben viszont igen.

Az, h. #va nem tehet-nk semmit.^ ebben igazad van',de ionok kellenek ehez. Abban nincs, h. nem valaszoltam a kerdesre erdemben, hanem kikerultem.

2010. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ok :) Kezdem erteni :)

Bocsanat, de nem voltam gepnel tegnap reggel ota :) Es sajnos a GyK-t is csak 2-3 naponta nezem... :)

Koszonom szepen, igy mar viszonylag ertheto a dolog :)) Majd kicsit jobban rafekszem, es tokeletesitem ezt a tudast, miutan kicsit bovebb ismereteket szereztem elektromossagtanbol.

Koszonom kedves rosszbillzetes valaszolo :)))

2010. dec. 17. 21:46
 15/15 anonim ***** válasza:

szívesen.

kation, anion, redukció, oxidáció, munka, mol, atomszerkezet, kötéstípusok, áram, ionok.

ezek a minimumfogalmak, amiket ismerni kell a kérdés megértéséhez,( és akkor még kezdhetsz agyalni a válaszon;))

2010. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!