2x+5=x+20
x+19=2x-1
2010. dec. 6. 14:08
2/4 anonim válasza:
A megoldas egyszeru:
2x+5 =x+20
2x-x=20-5
x = 15
2x-1 =x+19
2x-x = 19+1
x =20
Adj zold pacsit ha elegedett vagy.A lenyeg a rendezes ha az egyenlet barmenyl tagjat atviszuk az egyenlet ellentetes oldalara elojelt kell cserelni.
3/4 anonim válasza:
1)
2x+5=x+20 / -5
2x=x+15 / -x
x=15
2)
x+19=2x-1 / -x
19=x-1 / +1
20=x
4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...már érem..eddig nem értettem,m mert a tanár el se magyarázta, csak feladta házinak...szóval...:)
2010. dec. 7. 14:12