Hogy lesz ez a fizika példa? (7. oszt. )


Mennyi idő alatt futja végig az 500 méteres utat egy gepárd, ha 70 km/h az átlagsebessége?



Egy autó 20 másodpercig 50 km/h sebességgel halad, majd ráhajtva az autópályára a következő 150 métert 10 másodperc alatt teszi meg. Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 másodperc alatt?



Ez a kettő lenne.

Mielőtt valaki azt fogja írni hogy "velünk akarja megíratni a leckéjét" stb. azzal közlöm hogy nagyon sokat gondolkoztam rajta de nem sikerült mert hiányoztam amikor vették ezt a részt.


2010. dec. 4. 17:03
 1/9 Silber ***** válasza:
0%
Akkor kicsit szőrszálhasogató leszek. Hol a varázsszó?
2010. dec. 4. 17:13
 2/9 A kérdező kommentje:

Kérlek szépen!Nagyon fontos lenne!!!

4 feladatból 2 ment de ez a kettő kifogott rajtam.:D

2010. dec. 4. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:

HÁHÁ én 8.os vagyok és nálunk talán 2 ember csinája a házit

majd beleunsz te is jövőre...

Amúgy meg be kell pótolni meg létezik magántanár is

2010. dec. 4. 17:22
 4/9 A kérdező kommentje:

utolsó: Én se nagyon szoktam házit csinálni de ezt muszáj mert leosztályozza.

És képzeld egész héten hiányoztam. Az órai munka már megvan de a tanár csak hétfőn fogja elmagyarázni.

2010. dec. 4. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1.:


500m=0,5 km


70 km 1 óra alatt

0,5 km >>1/140 óra alatt<<


2.:

50km/h --> 13,89 m/s

1 mp alatt 13,89 m

20 mp alatt 20*13,89=277,8 m

Emellett az autópályán meg 150m-t, összesen 427,8 m-t, 30 mp alatt.


Az összes út és összes idő hányadosa az átlagsebesség: 427,8/30=14,26m/s=51,336 km/h

2010. dec. 4. 17:31
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nagyon Köszönöm Megmentettél!!!

Boldog Karácsonyt NEKED!

2010. dec. 4. 17:35
 7/9 anonim ***** válasza:

1.

500m/70km/h=50/7 m.km^-1.h = 50/7000 h =5/700 h


2.

út=20s.50km/h+150m=427,78

sebesség=427,78/30=14,26m/s

2010. dec. 4. 17:36
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 4. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez könnyű nem ismered a képletet, csak ennyi az egész képlet aztán számolsz. Ezt muszály megtanulni. Én is 7.-es vok.
2010. dec. 4. 22:31