Fizika képletek? Léci segíts (LENT)


Szóval..a füzetembe nem tudok kiigazodni.:S mi mi minek a képlete és nagyon nem is értem a fizikát:S

Periódus idő:

szögsebesség:

kerületi sebesség:

centripetális gyorsulás:

Fordulatszám:

ezeknek mik a képletük??

léci valaki segítsen..:S tudom porul jártam most.:S mert ha sebben írok..és jól leírom nem lenne ez de máskor jobban le fogom írni..ahogy kell:) De léciivalaki segítsen! Köszi előre is, 9.osztályos. :)


2010. dec. 4. 12:04
 1/7 A kérdező kommentje:

ezt a kettős már megtaláltam aszem jók ezek

szögsebesség: omega=2pí/T

kerületi sebesség: v=omega*r

2010. dec. 4. 12:11
 2/7 A kérdező kommentje:
a periódus idő és a fordulatszám ugyan az ?? :O x D LooL
2010. dec. 4. 12:13
 3/7 A kérdező kommentje:

tudom utána tudok én is keresni..x D

de azt akkor sem találom a többi megvan:


szögsebesség: omega=2pí/T

kerületi sebesség: v=omega*r

fordulatszáma(periódus idő) : T=1/n

centripetális gyorsulás: ??

ezt léci írja meg valaki a centipetális gyors.. kösziike :)

2010. dec. 4. 12:17
 4/7 Silber ***** válasza:

Fcp=mw^2r

w - szögsebesség

m - tömeg

r - sugár

2010. dec. 4. 12:36
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi. :)
2010. dec. 4. 12:38
 6/7 anonim válasza:
basszus, pont énis ezeket keresem :D holnap ezekből doga. :)
2010. dec. 6. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá:


Fcp=m*v^2/r. (Centripetális erő)


acp=v^2/r=r*omega^2 (centripetális gyorsulás)


A periódus idő és a fordulatszám nem keverendő össze:


Periódus idő: (vagy keringési idő): Egy kör megtételéhez szükséges idő.

Jele: T Egysége: 1sec.

alap és skalármennyiség.


Fordulatszám: (vagy frekvencia): Időegység alatti körülfordulások száma;


Jele: f, vagy n.


f=1/T. Ui. A frekvencia és a periódus idő egymásnak reciprokai.


Egysége: 1 1/sec = 1 Hertz (1Hz).

2010. dec. 6. 17:21