Nem nagyon vágom a témakört,a gáz,hogy holnap tz :D:S ..főleg számítés lesz benne,amit én nem tudok.Ohm törvényét azt tudom hogy kell,de alkalmazni azt sem nagyon tudom,csak egyszerűbb feladatokba.Leírok egy feladatot,segíthetnétek elmagyarázni :) KÖszönöm=)
220V-ra méretezett 15W teljesítményű izzólámpa wolframból készült és ha kifeszítik 750 mm lenne.Mekkora a keresztmetszete,ha a fajlagos ellenállás(?) 0,055 Ohm x mm2 /m ?
2010. ápr. 14. 19:10
1/1 anonim válasza:
R=U/I az Ohm törvény (U=feszültség, I=áramerősség)
R=ró*l/A (l=vezető hossza, A=vezető keresztmetszete, ró=fajlagos ellenállás)
P=I^2*R (P=teljesítmény)
P=U^2/R
(^=felső index:D)
Írd fel az adatokat, és keress olyan képletet, amiből el tudsz indulni:) Jah és figyelj a mértékegységekre:)