Mekkora a 3. oldaluk? ( Derékszögű háromszög )

Figyelt kérdés

Most tanultuk a Pitogarosz tételét és kaptunk egy házi feladatot.

De nem értem, hogy kapom meg a 3. oldalt.


Egy példát bemásolok:

a három szög egyik oldala:66 cm

másik oldala: 51 cm


2010. nov. 30. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

sajnos az a helyzet, hogy nem mindegy, *melyik* oldal ennyi.

A derékszögű háromszögben ugyanis meg kell különböztetni az oldalakat, így az sem csoda, ha a Pitagorasz-tételt nem érted.

Szóval: megkeresed a derékszöget a rajzon (egy kis körív, benne egy pötty). Az a két oldal, ami ennek a szögnek a két szára, az a befogó. Amelyik pedig a derékszöggel szemben van, az az átfogó.

A Pitagorasz-tétel pedig úgy van, hogy befogó a négyzeten + befogó a négyzeten = átfogó a négyzeten.

Általános jelöléssel a2 + b2 = c2 (de lehetnek máshogy is írva a betűk, szóval ne a képletet tanuld meg, hanem a logikáját, jobban jársz.)

Szóval, hogy van felrajzolva?

2010. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jaaaa így már kezdem érteni

a háromszög befogói vannak megadva, de van egy olyan feladat ahol az egyik befogó és az átfogó van megadva akkor a "átfogó a négyzeten-befogó a négyzeten=befogó a négyzeten" elv működik?

2010. nov. 30. 18:59
 3/4 anonim válasza:
66 a négyzeten = 51 a négyzeten + x a négyzeten. rendezd át és megkapod az xet és az lesz a 3ik oldal
2010. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen,

ha befogó és átfogó van megadva, akkor pontosan így kell.

De régebben én mindig azt csináltam, hogy az eredetit írtam fel, bele a számokat, és utána sima egyenletként oldhatod meg. De én mindig is lusta voltam ;)

2010. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!