Valamely számtani sorozat három szomszédos tagjának az összege 96. Ha az 1. tagjából 1-et, a 2. tagjából 6-ot elveszünk, és a 3. tagjához 2-t hozzáadunk, akkor egy mértani sorozat három szomszédos tagját kapjuk. Melyik ez a számtani sorozat?

2010. nov. 15. 12:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
mind1, én már nem kavarom magam jobban be, ha lehet írd le az egészet és meglátjuk
2010. nov. 15. 12:45
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocsi. Ez most kérdés volt vagy tudod folytatni a megoldást?
2010. nov. 15. 12:45
 13/16 anonim ***** válasza:

Már leírtam mit kell csinálni. Leírtam hogy fog kinézni a mértani sorozat és csupán fel kell írni a második és az első tag hányadosát, ami egyenlő lesz a harmadik és a második tag hányadosával.


Bocsi. Elvből nem írok komplett megoldásokat :)

2010. nov. 15. 12:47
 14/16 A kérdező kommentje:

(a2-6)2=(a1-1)(a3+2)

ez jó?? bár nem hiszem mert nem egész szám jön ki megoldásnal:S


d2+3d-478=0

nekem ez jött ki

2010. nov. 15. 13:13
 15/16 A kérdező kommentje:

ja jó csak elszámoltam magam

26nak a négyzetét benéztem:D

2010. nov. 15. 13:32
 16/16 A kérdező kommentje:

a1= a2-d

a2= a2

a3=a2+d

a2-d+a2+a2+d=96

3a2=96

a2=32


a1=32-d

a2=32

a3=32+d


(a2-6)2=(a1-1)(a3+2)

(32-6)2=(32-d-1)(32+d+2)

-d2-3d+378=0

ez megoldva d1=21 d2=-18


1. megoldás: a1=11 a2=32 a3=53

2. megoldás: a1=50 a2=32 a3=14


Köszi a segítséget és azt hogy nem írtad le a megoldást így legalább ezt se felejtem el.

2010. nov. 15. 13:42
1 2