Számtani sorozat három szomszédos tagjának összege 21. Ha a három taghoz rendre 3-at,1-et,3-at adunk, akkor egy mértani sorozat szomszédos elemeihez jutunk. Mekkora a kvóciens?

2011. jan. 23. 14:05
 1/2 kanóc ***** válasza:

A középső elem 7, az eredeti sorozat 7-d, 7, 7+d

A hozzáadások után: 10-d, 8, 10+d mértani sorozat, azaz

10+d/8 = 8/(10-d)

(10-d)(10+d) = 64

stb.

2011. jan. 23. 15:24
 2/2 anonim válasza:

a mértaninál S3=28

q=(10+d):8


nem tudtam eddig jobban kifejezni a kvócienst..

2011. jan. 23. 15:46