2011. jan. 23. 14:05
1/2 kanóc válasza:
A középső elem 7, az eredeti sorozat 7-d, 7, 7+d
A hozzáadások után: 10-d, 8, 10+d mértani sorozat, azaz
10+d/8 = 8/(10-d)
(10-d)(10+d) = 64
stb.
2/2 anonim válasza:
a mértaninál S3=28
q=(10+d):8
nem tudtam eddig jobban kifejezni a kvócienst..