Nem megy a matek, hogy kell?


Nem mennek a törtek! Nem tudom hogy kell vegyes számba és egész számba írni őket és közös nevezőre jutni.

Előre is köszi!


2010. nov. 10. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
írj egy példát amit nem tudsz,azt elmagyarázom :)
2010. nov. 10. 16:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, megpróbáltam érthetően:

[link]

[link]

[link]

Sosem magyaráztam valami jól, de remélem, ez értelmezhetőre sikeredett.

Azt javaslom, eleinte vezesd le külön papírra ezeket a műveleteket, de csak a pirossal bekeretezett/pirosbetűs részt írd le.

2010. nov. 10. 20:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen! Első ne haragudj már megértettem de azért köszi!
2010. nov. 11. 06:50
 4/6 A kérdező kommentje:

20:01-es! Esetleg el tudnád magyarázni hogy szorzom a törtet törtel azt tudom hogy számlálót számlálóval nevezőt nevezővel de mégis mi valahogy úgy szoktuk hogy egyszerűenle írjuk pl.: 7/3*3/2=3/4 de utána leírjuk így is: ide valami kis egyes kell mert a 2 1*van meg a 3-ben

7*3=3

14*2 4

2 itt azért mert a 7 2* van meg a 14-ben ebben tudnál segíteni?



pl.: 3/4*4/5 remélem tudsz segíteni

előre is köszi!

2010. nov. 11. 15:33
 5/6 A kérdező kommentje:
bocs ez hülyén jött ki!!
2010. nov. 11. 15:34
 6/6 A kérdező kommentje:
talán tudod miről beszélek és az jó de ha nem az se baj!
2010. nov. 11. 15:35