Help pls! Nagyon nem megy :/ (matek, algebra)?


3x-9/17=0

alaphalmaz Q


2011. febr. 21. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Átszorzol 17-tel:


3x-9=0 (mert 0 szorozva 17-tel az 0.)


Átviszed a 9-et a túloldalra ehhez hozzáadsz nmindkét oldalhoz 9-et:


3x=9


Elosztol 3-mal:


x=3



Ell:


3x-9/17=0


9-9/17=0

0=0

2011. febr. 21. 16:11
 2/4 A kérdező kommentje:
köszii <3
2011. febr. 21. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ez pont szar, ahogy megoldottad kedves első. 17-tel a 3x-et is be kell szorozni...


3x=9/17 (átszorzol 17-tel)

51x=9 (osztod mindkét oldalt 51-el)

x=51/9


Megnézed mi a Q definíciója és eldöntöd értelmezehtő-e a megoldás a Q halmazon.

2011. febr. 21. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
kedves első válaszadó: ne erőltesd a matekot....
2011. márc. 24. 19:44