Megy neked a matek? Leginkább törtek


Valaki segítene?

1. FELADAT:

a) 0,7 négyzetének és 0,7-nek a külömbsége

b)1 egész 2/3 ad és0,6 külömbségének a fele

c)-9/8 ad abszolut értékének a 9 szerese

d)400-nak a 45%-a


2.FELADAT: a)5/6 + 7/9

b) 0.23+(-1,237)

c) 0.425*(-2.6)

d)0.7 : 5.6

e) -8/5*(1 egész 1/4)*16

f) -4/9 :(-8/3)

tudsz segíteni?


2010. okt. 20. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden, amit ehhez tudnod kell, az a közös nevező fogalma, és papíron szorzás, osztás, összeadás, kivonás. Mi nem megy? Hanyadikos vagy?
2010. okt. 20. 18:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia a megoldasok a kovetkezok:


1

a 0.7*.7 =0.49

0.49-.07=-0.21

b) (1+2/3-6/10)/2

(1+2/3-3/5)/2


(15+10-9)/30

16/30=8/15


c) -9/8 abszulut erteke 9/8.Ez szorozva 9-el 81/8

d) 400*45/100=180


2


a) 5/6+7/9 = (15+14)/18=29/18


b)0.23-1.237=-1.07


c) 0.425*(-2.6) = (-425*26)/1000


d 7/10*10/56=1/8


e) -8.5*(1+1/4)*16


-8.5+16+4=11.5


f) -4/9*(-3/8)= 1/6

Magyarazat tortet tortel ugy osztunk hogy a forditot ertekkel szorozzuk.Figyelj hogy hol lehet egyszerusiteni es mi a legkisseb kozos tobbszoros. 1b-nel ez 15 mig 2/a-nel ez 18.Valamit ket negativ szam szorzata pozitiv.Adj zold pacsit ha elegedett vagy.

2010. okt. 20. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 2 c helyers megoldasa (-425*26/10000)
2010. okt. 20. 18:26
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi!házi doga volt amugy :) csak máról holnapra kell és nincs rá sok időm meg más is kell tanulni stb. még 1x köszi!
2010. okt. 20. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajna meg egyet elparityaztam:

e) -8/5*(1 egész 1/4)*16

Eredmenny -8/5*(16+4) azaz -8/5*20 = -32.

2010. okt. 21. 11:43