Mennyi 9 harmincnegyed + 43 százketted ?

Mennyi 29 száznyolcvanhatod - 16 93ad ?

Mennyi 131 négyszázhatvanketted + 57 hatvanhatod ?

Mennyi 17 négyszázhuszonnegyed - 23 háromszáztizenketted ?


2011. febr. 4. 16:37
 1/7 anonim válasza:
72%

Az elsőt bővíted(beszorzod) 3-mal. Így lesz 27/102 + 43/102=67/102

A másodiknál a második törtet bővíted 2-vel. 29/186-32/186= -3/186

A harmadiknál a másodikat beszorzod 7-tel. 131/462+399/462=530/462

Az utolsónál 17/624-46/624=-29/624


Na és ezért kérek egy nagy felpontozást!

2011. febr. 4. 16:57
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Én inkább lepontoználak.


Minek oldod meg neki? Adj segítséget, aztán oldja meg maga :)

2011. febr. 4. 17:38
 3/7 anonim válasza:

Ugyan miért pontoznád le az elsőt? A kérdező a választ kérte és nem segítséget.


Ha úgy gondolod, hogy te erre nem vagy hajlandó, akkor ne válaszolj a kérdezőnek. Én inkább téged pontoználak le.

2011. febr. 4. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Tegyél úgy :) A véleményem fix, akkor is, ha 0%-ra lepontozol :)


Csak most a kérdező ugyanott van, mint eddig: megvan a megoldás, és tippje sincs róla, miért ennyi... És egészen addig ellesz a válasz, amíg meg nem kapja a következő matekleckét.


Aztán majd azt is megoldja valaki helyette, majd dolgozatnál akkora egyest kap, hogy nem fér a naplóba. Aztán majd ír ide a köcsög tanárról, pedig minden házit hibátlanul megoldott, aztán volt pofája karót adni...


Nekem ez nem tűnik segítségnek :)

2011. febr. 4. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tűnik segítségnek, mert nem is az, ahogy előttem is mondták, a kérdező a választ kérte nem a segítséget, az pedig ne érdekeljen hogy ezekkel a válaszokkal mi a szándéka.(bocs ha bunkó vagyok)
2011. febr. 4. 20:41
 6/7 anonim válasza:

Az, hogy a kérdező egy egyszeri segítséget kért-e, vagy éppen most vizsgázik abszolút nem tartozik ide, nem is érdekel.


Ennek az oldalnak az a lényege, hogy a feltett kérdésekre próbáljunk meg minél jobb választ adni - nem pedig az, hogy megpróbáljuk kitalálni, hogy a kérdés mögött vajon mi állhat.


Ha valaki megkérdezné, hogy a ciánnal lehet-e embert ölni mit válaszolnál rá? Az előző hozzászólásodból kiindulva semmit, mert lehet hogy rossz szándéka van és azért kérdezi.


Szerintem abszolút nem posztunk a kérdés mögött ítélkezni. Ha tudunk válaszolunk, ha nem akkor nem. Ha meg egyest kap, akkor vessen magára.

2011. febr. 4. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak tökéletesen igaza van.
2011. febr. 8. 19:33