Fizika, léci segítene valaki?


Léci segítsen valaki, mert nem értem :(

Szabadesés képlete: vt=g*t

1, Egy test 4 mp szabadon esik.

a, Mennyi lesz a test sebessége a 4. másodperc végén?

b, Mekkora utat tett meg a test 4 mp alatt?


10, Egy 22,05 m mély kútba kavicsot ejtünk. Mennyi idő múlva halljuk a csobbanást? hang sebessége 340 m/s


15, A holdon a gravitációs gyorsulás értéke 1,66 m/s2. Milyen magasról ejtett le egy övet az űrhajós, ha a kő a Holdon 5 másodpercig esik szabadon? Mekkora sebességgel ér Holdat a kő?


Léci aki megírja azt nyomon tudjam követni melyiket csinálta meg. Léci segíts! Köszi..


2010. nov. 8. 18:25
 1/5 A kérdező kommentje:
LÉCIII! LÉCIIIIIIIIII! SEGÍTS NEM TUDOM! :( :( :'(
2010. nov. 8. 19:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz?
2010. nov. 8. 21:16
 3/5 A kérdező kommentje:
hogy-hogy kell kiszámolni..
2010. nov. 8. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:

1. feladat

Félig már meg van oldva, csak be kellene helyettesíteni a képletbe

a.) v = a*t

b.) A gyorsuló mozgás útképlete biztos benne van a könyvedben vagy képlet gyüjteményben.

Behelyettesítesz és kiszámolod. (s = (g/2)*t²)


2. feladat

Mi történik, ha a útba ejted a követ?

1 - lefele gyorsuló mozgással mozog a kő, amíg el nem éri a 'h' mélységben levő vízszintet

2 - a csobbanás hangja egyenletes sebességgel megindul felfelé - szintén 'h' úton - a füledig


T = t1 + t2

a t1-et a fenti útképletből ki lehet fejezni és behelyettesíteni

a t2 pedig 340 m/s-al terjedő hang terjedési ideje a 'h' úton (h = vh*t-ből; vh a hangsebesség)


3. feladat

a.) Ugyanaz a képlet érvényes a Holdon is, mint a Földön.

Tehát a gyorsulás és az idő ismeretében az út számítható, csak a holdon érvényes gyorsulást kell venni.

b.) A 'h' magasságból leejtett tárgy földetérési sebessége

v = sqrt(2*g*h) (sqrt a négyzetgyök jele)

ahol

h - az előző pontban kiszámolt érték

g - a Holdon érvényes gyorsulás


és máris készen vagyunk. :-)


Ha kérdés van, ne kímélj.

2010. nov. 8. 22:13
 5/5 A kérdező kommentje:
köszii :)
2010. nov. 10. 16:12