Fizika feladat. Segítenél léci?


Léci segíts, mert én nem tudom ezt kiszámolni.. :(

1, Súly kiszámítása

a, egyenletesen mozgó liftben

b, 1m/s^2 gyorsulás, fel gyorsulás liftben

c, 1m/s^2 gyorsulás, le gyorsulás liftben


Kiszámolnád ??! Léci :( Előre is köszi..:)

Lehet, hogy egyszerű de én hülye vagyok hozzá.:S :/


2011. jan. 17. 14:34
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

a; nincs változás ( Newton I törvénye )


b, (g=9.81 m/s^2) G=m*(g+1) 6,05 %-kkal több


c; G=m*(g-1) 9,17 %-al kevesbb

2011. jan. 17. 16:13
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

a b és a c válasz Newton 2. ( F=m*a) valamint a 4. (erőhatások függetlenségének elve ) törvény alkalmazásán alapul -durván : bármilyen két erő helyettesíthető egyel, amely az eredőjük )


( lehet hogy a nem a 4., hanem a 3. de ez nem lényeges )

2011. jan. 17. 22:38