Ledzep kérdése:

Egy mértani sorozat hatodik tagja 100, a 8. tagja 400. Mekkora a sorzat 2. tagja?

2010. nov. 7. 20:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

a6=100

a8=400


a6*q^2=a8


100*q^2=400 / :100

q^2=4

q=2


...

Szal így akartam :)

2010. nov. 14. 21:13
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves swallow


El van intézve, nekem is vannak rossz napjaim. Az eddigi válaszaid alapján kialakult véleményem még jobb lett. Én meg harmadéves nyugdíjas gépészmérnök, programozó vagyok, de lehet, hogy ezt nem kellett volna említenem. :-)


DeeDee

**********

2010. nov. 15. 01:56
1 2