Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt a (0,3) az x tengelyt pedig a (6,0) pontban metszi

okt. 20. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha koordinátageometriával kell megoldani, akkor:


Irányvektor: v(6;-3)

Normálvektor: n(3;6)

Behelyettesítés a normálvektoros egyenlet képletébe: 3x + 6y = 3*0 + 6*3 = 18, tehát

3x + 6y = 18, 3-mal lehet osztani az egyenletet:

x + 2y = 6

okt. 20. 14:34
 2/2 anonim ***** válasza:

A tengelymetszetek ismeretében közvetlenül így írható fel az egyenlet:

x/6+y/3=1

(Salmon-féle normálalak)

okt. 20. 17:27