Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt a (0,3) az x tengelyt pedig a (6,0) pontban metsziokt. 20. 13:55
1/2 anonim válasza:
Ha koordinátageometriával kell megoldani, akkor:
Irányvektor: v(6;-3)
Normálvektor: n(3;6)
Behelyettesítés a normálvektoros egyenlet képletébe: 3x + 6y = 3*0 + 6*3 = 18, tehát
3x + 6y = 18, 3-mal lehet osztani az egyenletet:
x + 2y = 6
2/2 anonim válasza:
A tengelymetszetek ismeretében közvetlenül így írható fel az egyenlet:
x/6+y/3=1
(Salmon-féle normálalak)