Hogy kell megoldani az alábbi logaritmusos egyenletet a valós számok halmazán?


Log2(-x-3)=4


Csak így tudtam elküldeni.Tehát az eleje kettes alapú logaritmus.



okt. 5. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Feltétel:

-x-3>0

x<-3


-x-3=2^4

-x-3=16

-x=19

x=-19

okt. 5. 10:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
okt. 5. 11:32