Írjuk fel annak a parabolának az egyenletét, amely átmegy az A(4; 4) és B(9; 9) pontokon, érinti az x tengelyt és a tengelye párhuzamos az y tengellyel. Hogyan kell egy ilyen feladatot megoldani?

aug. 25. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

y=a(x-u)^2+v


4=a(4-u)^2+v

9=a(9-u)^2+v

v=0

-----------------


Oldd meg az egyenletrendszert!

aug. 25. 21:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Ídáig eljutottam. A paramétert nem tudom, hogy hogyan kell meghatározni.
aug. 25. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem tudsz egyenletrendszert megoldani. Az elég baj.


Írj a v helyére 0-t!


Oszd el a kapott két egyenletet egymással!


Oldd meg a kapott másodfokú egyenletet!

aug. 25. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
aug. 25. 22:19