Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét,amely átmegy a (-4;3) ponton és a koordináta tengelyekkel 25 egységnyi háromszöget zár be?


2023. nov. 12. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

e:= y-3=m(x+4)

x-tengelymetszet: (y=0) a=(-3-4m)/m

y-tengelymetszet: (x=0) b=4m+3


|a*b/2|=25

...

Meg tudod oldani?

2023. nov. 12. 10:59
 2/2 anonim ***** válasza:

4 megoldást kapsz m-re:

M:={-9 / 2, -1 / 8, 1 / 2, 9 / 8}

2023. nov. 12. 11:29