2022. ápr. 30. 15:03
1/3 anonim válasza:
Azt érdemes megjegyezni, hogyha a „bal oldalon” ugyanaz van két egyenletben, akkor a két egyenes által leírt egyenesek párhuzamosak. Például a 3x+8y=4 és a 3x+8y=-6 egyenletek párhuzamos egyeneseket írnak le, mert a 3x+8y mindkettőben azonos.
Tehát csak azt kell elérned, hogy a 4x-3y=valami egyenletű egyenesen rajta legyen a megadott pont, amit kézenfekvő módon úgy tudsz elérni, hogy a pont koordinátáit beírod x és y helyére, végigszámolod a műveleteket, és amit kapsz eredményül, azt írod a „valami” helyére.
2/3 anonim válasza:
Ha esetleg a fenti megoldást nem létnád át, akkor egy másik lehetőség; tudjuk, hogy két egyenes párhuzamos, hogyha irányvektoraik megegeznek. Keressünk a megadott egyeneshez egy irányvektort, ezt mindenféle extra tudás nélkül úgy tudjuk megtenni, hogy keresünk az egyenesről két pontot. Két ilyen pont például a (2;1) és (5;5) pontok. Ezekre írjunk fel egy irányvektort a szokott módon, ez a v(3;4) vektor lesz. Ebből csináljunk normálvektort, ami például az n(4;-3) lesz, innen már csak az abkérdés, hogy ha adott egy egyenes normálvektora és rajta egy pont, akkor mi az egyenes egyenlete. Ehhez csak a tanult képletet kell használni.
3/3 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!
Szép napot!
2022. ápr. 30. 16:41