Semennyire se értem valaki le bírná nekem vezetni vagy egy kis segítséget adni

2021. márc. 24. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
5x+4y=5*(-4)+4*5
2021. márc. 24. 09:45
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezt kéne kiszamolni?
2021. márc. 24. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Képzeld azt, hogy lineáris függvényről van szó. Ehhez át kell rendezned az egyenletet:

4y = -5x + 20

y = -1,25x + 5

x = -4 esetén y = 10. Nekünk egy olyan függvény (egyenes) kellene, aminek a meredeksége, ugyanennyi, viszont mindig 5-tel kisebb értéket vesz fel, hiszen x = -4 esetén 5-öt kell adnia.

2021. márc. 24. 09:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy ez már maga az egyenlet?
2021. márc. 24. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:

5x+4y=0

Ez maga az egyenlet.

2021. márc. 24. 09:55