Matek házifeledat. Az A valós paraméter mely értékei esetén lesznek az f és g egyenesek a) párhuzamosak;b) merőlegesek ha f egyenlete (a+2) *x+3=3, g egyenlete x+ay=1? hoyg kell megoldani?

2012. márc. 9. 15:32
 1/5 bongolo ***** válasza:
Az f egyenletéből hiányzik valahol egy y.
2012. márc. 9. 15:46
 2/5 bongolo ***** válasza:

Egyébként úgy kell megoldani, hogy:


a) párhuzamosak, akkor a meredekségük azonos.

b) merőlegesek, akkor az irányvektoraik skalár szorzata nulla.


Persze a számoláshoz kell f pontos egyenlete, de lehet, hogy már menni fog önállóan is...

2012. márc. 9. 15:59
 3/5 A kérdező kommentje:
az f egyenlete (a+2) *x+3y=3 elírtam
2012. márc. 9. 20:45
 4/5 BKRS ***** válasza:

(a+2) *x+3y=3 meredeksege: (a+2)/(-3)

x+ay=1 meredeksege: 1/(-a)

parhuzamosak, amikor (ahogy bongolo) irta:

1/(-a) = (a+2)/(-3)

3 = a(a+2)

a^2 +2a - 3 = 0

(a-1)(a+3) = 0

a=1 vagy a=-3


merolegesek ha az egyik reciprokanak a -1-szerese a masik:

a = (a+2)/(-3)

-3a = a+2

a = -1/2

2012. márc. 9. 22:05
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 10. 14:22