2012. márc. 9. 15:32
1/5 bongolo válasza:
Az f egyenletéből hiányzik valahol egy y.
2/5 bongolo válasza:
Egyébként úgy kell megoldani, hogy:
a) párhuzamosak, akkor a meredekségük azonos.
b) merőlegesek, akkor az irányvektoraik skalár szorzata nulla.
Persze a számoláshoz kell f pontos egyenlete, de lehet, hogy már menni fog önállóan is...
3/5 A kérdező kommentje:
az f egyenlete (a+2) *x+3y=3 elírtam
2012. márc. 9. 20:45
4/5 BKRS válasza:
(a+2) *x+3y=3 meredeksege: (a+2)/(-3)
x+ay=1 meredeksege: 1/(-a)
parhuzamosak, amikor (ahogy bongolo) irta:
1/(-a) = (a+2)/(-3)
3 = a(a+2)
a^2 +2a - 3 = 0
(a-1)(a+3) = 0
a=1 vagy a=-3
merolegesek ha az egyik reciprokanak a -1-szerese a masik:
a = (a+2)/(-3)
-3a = a+2
a = -1/2
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 10. 14:22