2011. ápr. 20. 23:52
1/3 anonim válasza:
-2-őt, mert y=mx+b (ez egy általános képlet), ahol az m a meredekség, vagyis az egyenes x tengellyel bezárt szögének tangense. Ha megegyeznek, akkor párhuzamosak. De minek kellett ide a g egyenes?
2/3 A kérdező kommentje:
Fogalamam sincs érettségi feladat. Köszike
2011. ápr. 21. 20:25
3/3 anonim válasza:
Ha valakinek kellene: :D
Két egyenes akkor párhuzamos, ha meredekségük megegyezik.
E II F, tehát a= -2
Két egyenes akkor merőleges, ha a meredekségük szorzata -1.
-2*b=-1
b=1/2