Három egyenes egyenlete a következő ( a és b valós számokat jelölnek) : e: y = −2x +3 f: y = ax−1 g: y = bx − 4 Milyen számot írjunk az a helyére hogy az e és f egyenesek párhuzamosak legyenek? Miért?

2011. ápr. 20. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
-2-őt, mert y=mx+b (ez egy általános képlet), ahol az m a meredekség, vagyis az egyenes x tengellyel bezárt szögének tangense. Ha megegyeznek, akkor párhuzamosak. De minek kellett ide a g egyenes?
2011. ápr. 21. 00:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Fogalamam sincs érettségi feladat. Köszike
2011. ápr. 21. 20:25
 3/3 anonim válasza:

Ha valakinek kellene: :D


Két egyenes akkor párhuzamos, ha meredekségük megegyezik.

E II F, tehát a= -2


Két egyenes akkor merőleges, ha a meredekségük szorzata -1.


-2*b=-1

b=1/2

2023. ápr. 6. 12:55