Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számoljam ki a következő...

Hogy számoljam ki a következő keverési egyenletet?

Figyelt kérdés

250cm3 2mol/dm3-es kénsavoldatot és 300cm3 35g/dm3-es kénsavoldatot összeöntünk. Adja meg a keletkező oldat koncetrációját mol/dm3 és g/dm3 egységben!


Próbáltam már mindenhog kiszámolni, bele vittem két ismeretleneset is, átváltottam de semmi. Hogy tudnám kiszámolni a következő feladatot?



ma 09:25
 1/2 krwkco ***** válasza:

Az ismeretlenek kiválasztása után 2 egyenletet lehet felállítani:

- a kénsav mennyisége a keverés után a keverés előttiek összege.

- a folyadék teljes mennyisége hasonlóan összeadódik. (Bár ez csak közelítőleg igaz.)

És ismerni kell, hogy 1 mol kénsav az hány gramm. Hogy jók legyenek az átváltások.

(Más módon is lehet a megoldást keresni. Ez csak egy lehetőség.)

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az összeöntés utáni molszám:

0,25*2+0,3* (35/(kénsav moláris tömege)) =


Az összeöntés utáni térfogat: 0,25+0,3 = 0,55 liter avagy köbdeci


Aztán az első számot elosztod a másodikkal, megkapod mol/köbdeciben. Szorzod a kénsav moláris tömegével, megkapod g/köbdeciben

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!