Hogy számoljam ki a következő keverési egyenletet?


250cm3 2mol/dm3-es kénsavoldatot és 300cm3 35g/dm3-es kénsavoldatot összeöntünk. Adja meg a keletkező oldat koncetrációját mol/dm3 és g/dm3 egységben!


Próbáltam már mindenhog kiszámolni, bele vittem két ismeretleneset is, átváltottam de semmi. Hogy tudnám kiszámolni a következő feladatot?



okt. 8. 09:25
 1/3 krwkco ***** válasza:

Az ismeretlenek kiválasztása után 2 egyenletet lehet felállítani:

- a kénsav mennyisége a keverés után a keverés előttiek összege.

- a folyadék teljes mennyisége hasonlóan összeadódik. (Bár ez csak közelítőleg igaz.)

És ismerni kell, hogy 1 mol kénsav az hány gramm. Hogy jók legyenek az átváltások.

(Más módon is lehet a megoldást keresni. Ez csak egy lehetőség.)

okt. 8. 11:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Az összeöntés utáni molszám:

0,25*2+0,3* (35/(kénsav moláris tömege)) =


Az összeöntés utáni térfogat: 0,25+0,3 = 0,55 liter avagy köbdeci


Aztán az első számot elosztod a másodikkal, megkapod mol/köbdeciben. Szorzod a kénsav moláris tömegével, megkapod g/köbdeciben

okt. 8. 12:48
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Nem kell bele ismeretlen:

c1*q1+c2*q2=c(q1+q2)

okt. 9. 13:51