Adott egy K(-3;5) és a sugár hossza ami 4 (Ezt nem tudom hogyan kell jelölni, szintúgy megköszönöm ha elmondja valaki^^)
Hogyan kell ezekből az adatokból meghatározni a kör egyenletét?
(Nem házifeladat, sajnos nem találok megfelelő segédanyagot. Biztos vagyok benne, hogy valaki le tudja írni úgy, hogy megértsem :) )
2022. ápr. 10. 09:04
1/3 krwkco válasza:
A kör azon pontok mértani helye, amik a középponttól sugárnyi távolságban vannak.
A K(-3;5) és az X(x0;y0) pontok távolsága gyök((-3-x0)^2+(5-y0)^2). Ez egyenlő a sugárral vagy a négyzete a sugár négyzetével:(-3-x0)^2+(5-y0)^2=4^2. Ez a keresett egyenlet.
2/3 krwkco válasza:
Illetve mivel nem egy pontot, hanem egy egyenletet keresünk, az X(x;y) megszokottabb.
(-3-x)^2+(5-y)^2=4^2
Vagy egy kicsit szebb formára hozva:
(x+3)^2+(y-5)^2=16
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már egyből világosabb! ^^ Ment a pipa
2022. ápr. 10. 09:17