Hogyan számoljam ki a kör egyenletét középpontból és a sugár hosszából kiindulva?


Adott egy K(-3;5) és a sugár hossza ami 4 (Ezt nem tudom hogyan kell jelölni, szintúgy megköszönöm ha elmondja valaki^^)

Hogyan kell ezekből az adatokból meghatározni a kör egyenletét?

(Nem házifeladat, sajnos nem találok megfelelő segédanyagot. Biztos vagyok benne, hogy valaki le tudja írni úgy, hogy megértsem :) )



2022. ápr. 10. 09:04
 1/3 krwkco ***** válasza:
100%

A kör azon pontok mértani helye, amik a középponttól sugárnyi távolságban vannak.

A K(-3;5) és az X(x0;y0) pontok távolsága gyök((-3-x0)^2+(5-y0)^2). Ez egyenlő a sugárral vagy a négyzete a sugár négyzetével:(-3-x0)^2+(5-y0)^2=4^2. Ez a keresett egyenlet.

2022. ápr. 10. 09:13
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

Illetve mivel nem egy pontot, hanem egy egyenletet keresünk, az X(x;y) megszokottabb.

(-3-x)^2+(5-y)^2=4^2

Vagy egy kicsit szebb formára hozva:

(x+3)^2+(y-5)^2=16

2022. ápr. 10. 09:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már egyből világosabb! ^^ Ment a pipa
2022. ápr. 10. 09:17