Ezt a kérdést hogyan lehet kiszámolni?

Ha ab = 438750, bc = 471825 és ac = 454350, akkor mennyi az a+b+c összeg?

okt. 13. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Ez csak egy szimpla háromszög kerületének a számítása.

Az AB, BC, AC az a háromszög oldalainak a hossza.


Add össze őket, és kész.

okt. 13. 13:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy ha ezek szorzatok akarnak lenni, akkor az egyik lehetőség, hogy meghatározzuk a;b;c konkrét értékeit, és azok ismeretében csak elvégezzük az összeadást. Előfordulhat, hogy az egyenletszernek több megoldása is van, ilyenkor vagy az van, hogy a betűkre mi jön ki, attól még az összeg mindig ugyanaz lesz, vagy pedig az értékektől függően tudunk megoldást adni.


Jelen esetben viszonylag könnyedén eredményre tudunk jutni; nyilván egyik betű értéke sem lehet 0, ezért osszuk el az első két egyenletet egymással:


a/c = 438750/471825, majd ha ehhez hozzávesszük a harmadik egyenletet:


ac = 454350, akkor észrevehetjük, hogy a két egyenletet összeszorozva ezt kapjuk (használtam számológépet):


a^2 = 422500, innen gyökvonás után


a=650 és a=-650 eredmények adódnak.


Ennek ismeretében már nem olyan bonyolult kiszámolni a többi betű értékeit, majd elvégezni az összeadásokat. Látható, hogy kétféle megoldást kapunk.

okt. 13. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
okt. 13. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha összeszorzod az első kettőt: ab^2c,

Majd ezt elosztod a harmadikkal: ab^2c/(ac)=b^2.

Ebből megkapod b-t, amiből könnyen kapod a-t és c-t.

okt. 13. 16:47
 5/6 SZTANN ***** válasza:
1.-nek: szakaszok hosszúságát SOHA nem jelöljük így. Geometriában a kisbetűket egyenesek vagy szakaszok jelölésére használjuk (pl. lehet egy háromszög oldala a szakasz, b szakasz és c szakasz, de ab szakasz nem létezik). Ugyanis ha A,B,C pontokat jelent (háromszög csúcsait, soha nem kisbetűvel), akkor csakis így írhatnánk: AB , AC , BC. Kicsivel soha.
okt. 14. 07:20
 6/6 SZTANN ***** válasza:

Ha ez nem egy alsós, második-harmadik osztályos példa, hanem minimum felső tagozatos, akkor ez egy EGYENLETRENDSZER, 3 ismeretlennel. Másodfokú, tehát lehet két megoldása.

2. vagy 4. válaszoló megadta a lehetséges módszereket.

okt. 14. 07:23