3 település egy rádiótornyot épít,úgy hogy mindegyik településtől egyenlő távolságra legyen. A települések egymástól mért távolságai 15, 21 és 27 km. Mekkora szögben látszik majd a toronyból a két egymáshoz legközelebbi közösséget összekötő szakasz?


jan. 21. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

sin('alfa'/2)=(a/2)/R

R=a*b*c/(4*T)

s=(a+b+c)/2

T=sqrt(s*(s-a)*(s-b)*(s-c))

jan. 21. 16:01
 2/4 krwkco ***** válasza:
67%

A rádiótorony helye a háromszög köré írt kör középpontja. Szükséged lesz a kör sugarának hosszára. Keress rá a képletre.

A két sugár és az egyik oldal alkotta háromszögben a keresett szöget ki tudod számolni.

jan. 21. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Középponti szög tételét használva a kerületi szög fele a középponti szögnek, ha mindkettő szára egyazon körponton metsz.


Nevezzük el a 15km-es oldalt a-nak.Először meg kell találnunk alfa szöget koszinusz tétellel -> (a^2 + b^2 - c^2)(/2ab)=cos alfa =5/6 ~= 33.557.


Szorozva kettővel ez ~=67.11 fok.

jan. 21. 22:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jan. 22. 00:15