2010. okt. 25. 20:00
1/6 A kérdező kommentje:
3x^2.. bocs a kettes lemaradt
2010. okt. 25. 20:00
2/6 A kérdező kommentje:
vagyisw dehogyis hülyeségeket írok... 2x^2
2010. okt. 25. 20:01
3/6 anonim válasza:
szorozd össze a 2-t, az x-3-at és az x+1-et
4/6 A kérdező kommentje:
de hogyan? én úgy csináltam hogy a kettest figyelmen kívül hagytam meg csináltam a szorzást majd ketessel bezsroztam az összeset, de még sem az jött ki
2010. okt. 25. 20:28
5/6 anonim válasza:
2(x-3)(x+1)=0
(2x-6)(x+1)=0
2x^2+2x-6x-6=0
2x^2-4x-6=0 (esetleg osztható 2-vel) Tehát sehogy !
x^2-2x-3=0
ennek a másodfokú egyenletnek megoldásai:
x1=3
x2=-1
6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!. Ment a zöld kéz
2010. okt. 25. 22:17