2011. okt. 29. 13:42
2/5 A kérdező kommentje:
de levezetnéd?
2011. okt. 29. 13:57
3/5 anonim válasza:
Egy megoldás
tg(2x) = 3/4
Ebből kiszámíthatod az x-t.
4/5 anonim válasza:
Itt van részletesen levezetve:
5/5 A kérdező kommentje:
jó a megoldásod de van még ezen kívül még egy
sin2x=2tgx/1+tg^2x
cos2x=1-tg^2x/1+tg^2x
4sin2x=8tgx/1+tg^2x
3cos2x=3*(1-tg^2x)/1+tg^2x
a közös nevező 1+tg^2x
8tgx=3-3*tg^2x
másodfokú egyenlet a megoldásai
-3 és 1/3
2011. nov. 2. 10:00