4sin2x=3cos2x Mennyi lesz az x értéke (i)?

2011. okt. 29. 13:42
 1/5 anonim válasza:
20
2011. okt. 29. 13:48
 2/5 A kérdező kommentje:
de levezetnéd?
2011. okt. 29. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy megoldás

tg(2x) = 3/4

Ebből kiszámíthatod az x-t.

2011. okt. 29. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van részletesen levezetve:

[link]

2011. okt. 29. 17:48
 5/5 A kérdező kommentje:

jó a megoldásod de van még ezen kívül még egy

sin2x=2tgx/1+tg^2x

cos2x=1-tg^2x/1+tg^2x

4sin2x=8tgx/1+tg^2x

3cos2x=3*(1-tg^2x)/1+tg^2x

a közös nevező 1+tg^2x

8tgx=3-3*tg^2x

másodfokú egyenlet a megoldásai

-3 és 1/3

2011. nov. 2. 10:00