sin ^ 3 . 2x2011. okt. 26. 18:31
1/4 anonim válasza:
sin^3(2x)
talán a deriváltja:
3*sin(2x)*cos(2x)*2 = 6*cos(2x)*sin(2x) = 3*sin(4x)
3/4 anonim válasza:
Láncszabály:
sin³(2*x)' = 3*sin²(2x) * cos(2x) * 2 =
= 3*sin(2x) * 2*sin(2x)*cos(2x) = 3*sin(2x)*sin(4x)