Ennek mennyi a derivált értéke?

sin ^ 3 . 2x
2011. okt. 26. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

sin^3(2x)


talán a deriváltja:

3*sin(2x)*cos(2x)*2 = 6*cos(2x)*sin(2x) = 3*sin(4x)

2011. okt. 26. 18:40
 2/4 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Láncszabály:


sin³(2*x)' = 3*sin²(2x) * cos(2x) * 2 =

= 3*sin(2x) * 2*sin(2x)*cos(2x) = 3*sin(2x)*sin(4x)

2011. okt. 26. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz, a hatványozást elronottam
2011. okt. 26. 19:15