Vízszintes, behavazott talajon, a talajjal 30fokos szöget bezáró hatásvonalú,12N nagyságú erővel húzúnk egy szánkót, melynek tömege 25kg. A szán és a hó között a súrlódáai egy. Ható 0, 02. mekkora lesz a szánkó sebessége 10s-mal az indulás után?

2011. nov. 2. 15:02
 1/10 BKRS ***** válasza:
100%

A 12N ero talajjal parhuzamos komponense: 12√3/2 N =10,39 N

Talajra meroleges komponense 12*1/2=6N

A szanko es a talaj kozti ero:

250N-6N = 146N

A surlodas erteke: 146*0,02 = 2,92 N

A huzoero:10,39 - 2,92 = 7.47 N

a gyorsulas:

a = F/m = 7,47 kgm/s^2 /25kg = 0.2988 m/s^2

A sebesseg 10s-mal az indulas utan:

v=at= 2.988 m/s

2011. nov. 2. 17:38
 2/10 A kérdező kommentje:
kössz szépen:)
2011. nov. 2. 17:59
 3/10 A kérdező kommentje:
BKRS te amugy vmi fizikus vagy ?vagy csak szereted a fizikát?vagy csak én vok tul hülye?:D:D
2011. nov. 2. 18:00
 4/10 BKRS ***** válasza:

nah, nem vagyok fizikus.

ha fizikus lennek akkor olyat is ki tudnek szamolni, hogy ha osszenyomunk He-ot fele terfogatura egy hoszigetelt hengerben akkor hogy valtozik a nyomasa ES a homerseklete. De ilyet pl nem tudok kiszamolni.

2011. nov. 2. 18:03
 5/10 reptoid ***** válasza:
100%
Annak a 146-nak hogyan sikerült kijönnie?
2011. nov. 2. 18:28
 6/10 BKRS ***** válasza:
Ja az a 146 az 144, igazad van...
2011. nov. 2. 21:28
 7/10 reptoid ***** válasza:
Úgy érted 244, hacsak le nem ugrott közben róla egy 10 kilós gyerek.
2011. nov. 2. 21:30
 8/10 BKRS ***** válasza:
Aha, 244 :) ma nem kene kerdesekre valaszolgatnom, nagyon nem megy.
2011. nov. 2. 22:08
 9/10 reptoid ***** válasza:
100%

:D lehet


Most már csak a kérdezőnek kellene visszanéznie, mert holnap fizikai órán, amikor a tanár kérdezi majd, hogyan jött ki neki az a 146 és az abból származó adatok, csak nézni fog :D

2011. nov. 2. 22:12
 10/10 BKRS ***** válasza:
Remelhetoleg van annyi esze, hogy utanaszamol. Azert ha nem is nez vissza, tolem megkapod a zold kezeket.
2011. nov. 3. 16:01