Milyen messze voltak egymástól 2 órával az indulás után?

Zs. és S. egyszerre indultak el egymással szemben ugyanazon az ösvényen.A köztük lévő távolság 20 km,s.5 óra alatt teljesítette,zs.pedig 4 óra alatt.mindketten egyenletesen haladtak és nem álltak meg sehol sem.
2010. jan. 27. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, nyisd ki azt a szerencsétlen fizikakönyvet...

Út=sebesség*idő

Ennyit kell tudnod átrendezni...

2010. jan. 27. 10:36
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs még fizika könyvem mert még csak 3.-os vagyok
2010. jan. 27. 10:41
 3/9 A kérdező kommentje:
És sajnos azt sem tudom hogy hogy kell a sebességet kiszámolni ezért nem tudom megcsinálni ezt a feladatot sajnos ha meg tudnám csinálni nem kérdezném itt titokban mert nem tud róla senki és valószínű anyáék meg sem engednék hogy én ilyen segítséget kérjek.
2010. jan. 27. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne törődj sebességképlettel, annál egyszerűbb a feladat!

Nézd meg a két embert, hogy külön külön hány kilométert tesznek meg az útból két óra alatt. Ha ez megvan, rajzolj fel egy szakaszt, aminek egyik végéből az egyik, másik végéből a másik ember indult, és jelöld be rajta, kb. hova érkezhettek. Így a szakaszt 3 részre bontod, neked pedig a középső értékére van szükséged.


Ha ilyen feladattal találkozol, próbáld meg részekre bontani, mert harmadikos fejjel valóban nehéznek tűnhet egyben átlátni a szöveges feladatokat. Nem hülyeség, amit az iskolában mondanak, hogy mindig írd fel az alapadatokat és készíts ábrát! :)

2010. jan. 27. 17:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Igazán hálás vagyok érte!
2010. jan. 27. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:

3-os miért old meg fizika feladatot???


mechanikai kölcsönhatásból elég jó vagyok...

könnyebb a képleteket megjegyezni...

s=v x t

v= s/t

t=s/v


v = sebesség

s= út

t= idő


s=20 km

t-zs=5 h

v-zs=?

---------------------------

v-zs= s/t= 20km : 5 h = 4 km/h


v-zs=4km/h



s=20 km

t= 4 h

v=?

----------------

v-s= s/t= 20km/4h= 5 km/h

v-s= 5 km/hu


s-s=10 km

s-zs=8 km


s-s+s-zs=18 km

20-18=2 km

2 km távolság volt köztük 2 óra után


Hamarosan jön a gyorsulás... Az sem nehezebb, majd a Ffel meg a hidrosztatikai nyomás már nehezebb (egy kicsivel)...


Remélem még segítettem.

2010. jan. 27. 19:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát azt én sem tudom miért kell nekem ilyen feladatokat megoldani.:)De azért nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 28. 08:16
 8/9 anonim válasza:
Nincs leírva hogy a másik nem egy párhuzamos valóságban van. Szóval lehet hogy nem találkoznak
2010. febr. 1. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Az sincs leírva, hogy idióta lennél, de mindenkinek egyértelmű.
2010. febr. 1. 20:22